українська російська англійська
Прем'єр-міністр дав низку доручень щодо посилення контролю за безпекою у дитячих закладах
03.06.2013 | 17:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України створив урядову комісію під головуванням Віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка, яка, зокрема, проведе службове розслідування щодо посадовців Міністерства охорони здоров’я, які відповідають за функціонування дитячих лікувальних закладів.

Таке рішення прийнято після заслуховування на засіданні Кабінету Міністрів України 3 червня 2013 року інформації Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової про розслідування нещасного випадку, який стався у дитячому закладі «Спеціалізований (спеціальний) санаторій «Юність» Міністерства охорони здоров’я». Виявилося, що  діти були заселені в аварійний корпус, який не мав дозволу на експлуатацію. Такі попередні висновки комісії МОЗ, яка вивчає деталі інциденту, що призвели до смерті дитини в результаті нещасного випадку в медичному закладі.

«Урядова комісія повинна перевірити діяльність Міністерства охорони здоров’я. Чому не забезпечено відповідного контролю? Якщо керівник санаторію поселив дітей, значить, був впевнений у своїй безкарності, вважав що все зійде з рук. Хто допустив таку безконтрольність? Вимагаю об’єктивної перевірки, незважаючи на ранги і звання», - сказав Микола Азаров.

При цьому він наголосив, що безпосередньо на місці продовжуватиме працювати комісія МОЗ, яка перевірятиме санаторій. Очолювана ж Віце-прем’єр-міністром Костянтином Грищенком комісія перевірить саме діяльність Міністерства, тобто як саме МОЗ здійснювало контроль за санаторіями.

Глава Уряду доручив виділити з резервного фонду кошти для допомоги сім’ї загиблої дитини.

«Треба також терміново почати капітальний ремонт аварійного корпусу, - сказав Микола Азаров. – Не повинно бути на території дитячих санаторіїв таких будівель».

Прем’єр-міністр доручив вирішити це питання Віце-прем’єр-міністр Олександру Вілкулу, спільно з іншими міністерствами, зокрема Мінрегіоном, Мінекономрозвитку та ін.

 Водночас Глава Уряду доручив посилити контроль за безпекою дітей у закладах лікування та відпочинку влітку.

«Треба додатково провести перевірки всіх таких закладів. Гіркий досвід показує, що їх проводять формально. А за безконтрольність, як бачимо,  дуже висока ціна», - зазначив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр звернувся до керівників облдержадміністрацій з вимогою не документально, а практично на місцях ще раз перевірити: наскільки безпечні дитячі заклади. За найменших підозр – організувати додаткові перевірки, мобілізувати відповідні служби для вирішення проблем, які, можливо, непомітні при загальних перевірках. До таких перевірок доручено долучитися Держархбудінспекції, Держгірпромнагляду. 

версія для друку