українська російська англійська
Статус спеціалізованих надано послугам у морському порту, що стосуються безпеки судноплавства
03.06.2013 | 18:45
Прес-служба Міністерства інфраструктури

3 червня 2013 року на черговому засіданні Уряду затверджено перелік спеціалізованих послуг, що надаються у морському порту суб’єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню. Проект відповідної постанови Кабінету Міністрів України було розроблено та винесено на розгляд Уряду Міністерством інфраструктури України з метою виконання вимог статті 21 Закону України «Про морські порти України» та статті 5 Закону України «Про природні монополії».

Відтак відповідно до прийнятої постанови до переліку спеціалізованих послуг, що надаються у морському порту суб’єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню, належать: лоцманське проведення, регулювання руху суден та проведення криголамних робіт. Необхідність надання статусу спеціалізованих саме цим трьом послугам обумовлено тим, що усі вони безпосередньо стосуються забезпечення безпеки судноплавства як в акваторії морського порту, так і в зоні морської відповідальності України. Згідно ж з Конвенцією ООН по міжнародному морському праву безпека мореплавства у територіальних водах відноситься до завдань Держави.

 

Довідково

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону «Про морські порти України» перелік спеціалізованих послуг, що надаються у морському порту суб’єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню, визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до ст. 5 Закону «Про природні монополії» до сфери діяльності суб’єктів природних монополій серед інших віднесено і спеціалізовані послуги транспортних терміналів, портів, аеропортів за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України.

 

версія для друку