українська російська англійська
Чехи мають намір створити мережу БІО-ТЕЦ у Полтавській області
04.06.2013 | 10:04
Полтавська ОДА

Чеські інвестори в сфері енергетики розглядають створення мережі БІО-ТЕЦ в Полтавській області з використанням місцевих видів палива. З приводу цього питання під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Олени Адамович відбулася робоча зустріч представників обласної адміністрації з чеськими інвесторами в сфері біоенергетики – представниками компаній ENESA та BFS Energo, які мають багаторічний досвід реалізації енергоефективних проектів в Європі з альтернативних джерел енергії.

Директор енергоконсалтингової компанії Ігор Мурашко що відтоді протягом 2 – х останніх років велася робота з підготовки сумісних проектів, результатом якої стали планування і аналіз можливостей Полтавщини у виробництві біоенергетичного палива.

Делегати розглядали технічні та економічні параметри співпраці. Зокрема, виявили необхідні запаси біомаси і вирішили зупинитися на соломі. Адже чехи вважають, що солома – це найенергостійкіший продукт розвитку.

Заступник голови Полтавської ОДА Олена Адамович зазначила, що енергозберігаючі технології є одним із пріоритетних напрямків Полтавської області і головний напрям співпраці – системне впровадження таких технологій. Адже на Полтавщині лише деякі організації перейшли на біопаливо. Також вона зауважила, що передпроектні роботи проходять успішно – тепер потрібно переходити до реалізації.

«Запровадження технологій переходу на біопаливо – це частина з того, що допоможе заощадити електроенергію. Цього вимагає від нас Глава держави», – сказала  Олена Адамович.

 

версія для друку