українська російська англійська
Україна планує збільшити постачання сільгосппродукції та продовольства до Саудівської Аравії
04.06.2013 | 11:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк як голова української частини Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва впродовж 1-4 червня перебуває з робочою поїздкою у Королівстві Саудівська Аравія. У межах візиту відбулися переговори щодо поглиблення співпраці у галузях сільського господарства, розвитку інфраструктури та залучення інвестицій.

Під час зустрічі з Міністром сільського господарства Королівства Саудівська Аравія І.В. Фахд бін Абдулрахман бен Сулейман Балгунайм Микола Присяжнюк зазначив, що Україна та Саудівська Аравія активно нарощують обсяги зовнішньої торгівлі. Зі свого боку, саудівська сторона подякувала за співпрацю та висловила готовність до поглиблення спільної роботи у зазначених вище питаннях.

На зустрічі з Міністром транспорту Королівства Саудівська Аравія Й.В. Доктором Джубара бін Ід Аль-Сурайсарі було порушено питання співпраці в галузі інфраструктури. За словами Миколи Присяжнюка, Україна зацікавлена у поглибленні інвестиційної взаємодії з цієї країною.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України, зростання двостороннього товарообороту відбувається за рахунок експорту на саудівський ринок української сільгосппродукції.

«Україна зацікавлена у збільшенні постачання на саудівський ринок готової продукції вітчизняного сільського господарства та продовольчої продукції. Вітчизняні аграрії у 2012 році поставили до Саудівської Аравії сільгосппродукції на суму 581,5 мільйона доларів. Причому, зернових експортували на 509 мільйонів доларів, а олії – на 70 мільйонів доларів. А від початку 2013 року вітчизняні аграрії експортували сільгосппродукції на 34,2 мільйона доларів», − наголосив Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, що Микола Присяжнюк є головою української частини Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічної та науково-технічної співпраці. Під час візиту було прийнято рішення провести засідання Міжурядової комісії на початку 2014 року.

 

версія для друку