українська російська англійська
Уряд Японії розширює в Україні спектр проектів технічної допомоги в сфері екології
04.06.2013 | 12:10
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

4 червня 2013 року в рамках програми робочого візиту делегації Мінприроди на чолі з Міністром Олегом Проскуряковим в Японію відбулася зустріч з керівництвом японського агентства міжнародного співробітництва «ДЖАЙКА».

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи розширення спектру проектів технічної допомоги японського уряду Україні, зокрема, в сфері екології, впровадження екологічно дружніх технологій, започаткування в Україні програм по утилізації промислових відходів.

Довідково

«ДЖАЙКА» є урядовою організацією, яка координує надання допомоги іноземним країнам в рамках програми уряду Японії «Офіційна допомога розвитку» (ОДР), що включає в себе надання грантової (безоплатної), технічної допомоги, пільгових позик урядам іноземних країн. Головне завдання – сприяти економічному розвитку країн, що розвиваються, а також країн з перехідною економікою. Бюджет та діяльність агентства контролюєтсья Міністерством закордонних справ Японії (в політичному аспекті). Проекти допомоги (у технічно-фінансовому аспекті) погоджуються з Міністерством економіки, торгівлі та промисловості Японії та Міністерством фінансів Японії.

Агенція має найбільшу серед інших світових організацій програму проведення навчальних тренінгів та семінарів для експертів інших країн по всьому світу та щороку навчає понад 8 тисяч учасників у сферах охорони здоров'я, сільського господарства, збереження навколишнього середовища, зміни клімату, розвитку транспортної інфраструктури тощо.

Україна щорічно, починаючи з 1997 року, отримує технічну допомогу від Уряду Японії в рамках програми «Офіційна допомога розвитку» (ОДР). Пріоритетами японської сторони є розвиток культури та мистецтва, освіта, охорона навколишнього природного середовища, охорона здоров’я, а також підтримка економічних реформ, розвиток банківсько-фінансового сектору, реструктуризація промислової політики.

Загальний обсяг технічної допомоги (грантів) в рамках програми ОДР на двосторонній основі склали понад 150 млн. дол. США.

 

версія для друку