українська російська англійська
Міндоходів залучить до боротьби з корупцією Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР та Transparency International
04.06.2013 | 15:54
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Свою антикорупційну стратегію Міністерство доходів і зборів формуватиме у співробітництві з провідними міжнародними інституціями – Світовим банком, ЄБРР, Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Transparency International тощо.

Таке рішення було прийнято під час робочої зустрічі Міністра Олександра Клименко з Гленном Уейром, фахівцем з корпоративної безпеки та партнером аудиторської компанії «PricewaterhouseCoopers».

«Після об’єднання двох служб стоїть завдання вийти на новий рівень боротьби з корупцією в межах нового відомства. Ми повинні доповнити власні надбання кращим світовим досвідом для того, щоб поставити на перше місце не виявлення окремих фактів корупції, а системне упередження цього явища. Наш шлях – зменшення корупційних ризиків через удосконалення управління, через аналіз ризиків», - зауважив Олександр Клименко.

У свою чергу Гленн Уейр підкреслив, що найбільшим з ризиків вважає надто велику кількість випадків, коли прийняття рішень залежить виключно від службовців нижчої ланки. «У чиновників повинен бути маленький простір для маневру. Цього можливо досягти через жорстке регламентування процедур, через стандартизацію алгоритмів дій виконавців», - вважає експерт.

Сторони відзначили, що на сьогодні корупція розглядається бізнесом як головна перешкода для інвестування в Україну. Це вимагає максимальної концентрації зусиль державних органів для боротьби з цим явищем.

«У даному випадку дає впевненість в успіху той факт, що ми маємо повну підтримку вищого керівництва країни. Президент чітко висловив свою позицію: боротьба з корупцією повинна стояти у числі пріоритетів серед інших заходів зі створення сприятливого інвестиційного клімату. Ми повинні проявляти активність на цьому напрямі, щоб зміцнювати репутацію України в очах міжнародної бізнес-спільноти», - підсумував Олександр Клименко.

Довідково

Гленн Т. Уейр – фахівець з міжнародного права, корпоративних досліджень, національної безпеки та міжнародного управління.

Партнер компанії «PricewaterhouseCoopers».

До цього – головний радник президента Групи Світового банку. Також має 25-річний досвід військової служби у збройних силах США, зокрема, працював юридичним радником ВМС США, заступником генерального юридичного радника організації протиракетної оборони тощо.

Капітан ВМС США.

Магістр Гарвардської школи права.

 

версія для друку