українська російська англійська
Обленерго компенсуватимуть втрати від постачання електроенергії підприємствам, які реалізують інноваційні проекти
04.06.2013 | 17:40
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Порядок надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електричної енергії суб’єктам господарської діяльності, які реалізують інноваційні проекти, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), від 11.04.2013 № 408, сьогодні офіційно оприлюднений в „Офіційному віснику України” за № 39, ст. 1407.

Цей Порядок визначає механізми:

- застосування роздрібних цін на електричну енергію для суб’єктів господарської діяльності, які реалізують інноваційні проекти, зареєстровані в установленому законом порядку (стосується організацій, що передбачають впровадження та виробництво обладнання, а також матеріалів, сировини і комплектуючих для виробництва обладнання, яке виробляє енергію з використанням альтернативних джерел енергії);

- компенсації втрат ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від здійснення постачання електричної енергії зазначеним суб’єктам господарської діяльності.

Суб’єкти господарської діяльності, які реалізують інноваційні проекти, мають забезпечити окремий облік електричної енергії, яка використовується безпосередньо на технологічні цілі, пов’язані з реалізацією інноваційних проектів, та проводити повні розрахунки за електричну енергію, спожиту в розрахунковому місяці.

Компенсація втрат розраховується на розрахунковий місяць згідно з прогнозованими обсягами споживання електричної енергії для суб’єктів господарської діяльності, які реалізують інноваційні проекти.

Порядок зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.05.2013 за № 715/23247.

Крім того, визнано такою, що втратила чинність, постанову Національної комісії регулювання електроенергетики України від 08.07.2010 № 795 „Про затвердження Порядку встановлення роздрібних тарифів на електричну енергію для суб’єктів господарської діяльності, які реалізують інноваційні проекти, зареєстровані в установленому законом порядку, що передбачають впровадження та виробництво обладнання, а також матеріалів, сировини і комплектуючих для виробництва обладнання, яке виробляє енергію з використанням альтернативних джерел енергії”.

Також варто відзначити, що постанова № 408 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ в мережі Інтернет і розміщена у Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ».

версія для друку