українська російська англійська
Черкащина та Польща мають намір активізувати регіональне співробітництво
05.06.2013 | 11:36
Черкаська ОДА

У Черкаській ОДА відбулась зустріч голови облдержадміністрації Сергія Тулуба з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Польщі в Україні Генріком Літвіном та генеральним консулом Польщі паном Рафалом Вольським. Учасники зустрічі обговорили питання співпраці між країнами та залучення інвестицій в економку регіону.

Презентуючи позитивну динаміку соціально-економічних показників у розвитку області, Сергій Тулуб наголосив, що створення сприятливого інвестиційного клімату на території області є одним із пріоритетних напрямків роботи місцевої влади.

«На території області функціонує понад 300 потужних промислових підприємств легкої та харчової промисловості, побутової хімії. Окрім цього, є великий потенціал щодо видобутку бурого вугілля, граніту, титану та використання енергії малих річок», – підкреслив голова ОДА.

При цьому він зазначив, що сьогодні Черкащина може запропонувати потенційним інвесторам низку привабливих проектів, що стосуються розвитку тваринництва, зберігання зерна, переробної промисловості тощо. 

У свою чергу, пан Генрік Літвін висловив припущення щодо можливих напрямків міжрегіональної співпраці між державами. Окрім підтримки та розвитку вже існуючих угод (наприклад, про співпрацю із польським містом Бидгощ, підписану ще у вересні 2000 року), він запропонував створити універсальну систему роботи із залучення інвестицій в економіку, культуру та освіту регіону.

Разом із генеральним консулом Польщі паном Рафалом Вольським пан Генрік Літвін розповів, у яких напрямках Польща вже готова співпрацювати та ділитися досвідом з Черкащиною, зокрема:

- реформування місцевого самоврядування;

- перебудови структури економіки (відхід від великих промислових підприємств до малого та середнього бізнесу);

- співпраця з європейськими структурами.

Окрім цього, важливою є підтримка польської громади області, 2 найбільші осередки якої базуються в м. Умань та м. Черкаси.

«На Черкащині живуть і працюють більше 10 тисяч етнічних поляків. Сьогодні важливо налагодити ефективну співпрацю між місцевою громадою і національними меншинами. З цією метою в області створено 2 центри з вивчення польської мови та культури, активно вирішується питання щодо облаштування польських кладовищ, історичних пам’яток тощо», – зазначив керінвик Черкаської області.

 

 

версія для друку