українська російська англійська
Олексій Дніпров: Україна в десятці країн-лідерів у галузі міжнародної освіти
05.06.2013 | 10:06
Прес-служба Міністерства освіти і науки

4 червня 2013 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч заступника Міністра – керівника апарату Олексія Дніпрова з послами країн Південної та Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Близького Сходу та Африки, на якій обговорювалися питання щодо розширення можливостей для здобуття громадянами відповідних країн вищої освіти в Україні.

У своєму зверненні до іноземних послів заступник Міністра – керівник апарату Олексій Дніпров окреслив низку питань, що мають надзвичайну актуальність для учасників заходу. За словами Олексія Дніпрова, вирішення питання підготовки високоосвічених фахівців для різних галузей знань «поєднує в собі дві цілі. З однієї сторони – це презентація своєї країни на міжнародному рівні, а з іншої – це надання інформації стосовно освітньої системи нашої країни, яка вже давно зарекомендувала себе на ринку освітніх послуг, як надійний і ефективний партнер».

Заступник Міністра підкреслив, що освітній потенціал дозволив Україні увійти до десятки країн лідерів у галузі міжнародної освіти, адже за останні роки спостерігається стійка тенденція щодо збільшення контингенту іноземців, які здобувають вищу освіту в Україні. Так, станом на сьогодні в Україні у 186 ВНЗ навчається понад 61,5 тис. іноземців із близько 150 країн світу. Географічно найбільш представлені країни СНД – 33%, Азії – 16%, Африки – 16%, Європи – 5%.

Олексій Дніпров зазначив, що незважаючи на позитивні тенденції в напрямку розвитку міжнародної співпраці держави в освітянській галузі, існують питання, які потребують широкого обговорення. Зокрема, це питання використання можливостей освітніх установ, забезпечення високої якості української освіти та визнання українського диплома на міжнародному рівні. «В умовах входження вищої освіти України в європейський освітній простір важливо не тільки переглянути зміст освіти, державні стандарти, кваліфікації тощо, а й одночасно зберегти українські освітні традиції», – наголосив заступник Міністра.

Як поінформував Олексій Дніпров, «умови навчання іноземних громадян, які здобувають освіту у ВНЗ України як на контрактній основі так і за рахунок державних стипендій, такі ж самі як і для громадян України; з метою поліпшення якості освітніх послуг навчання іноземців здійснюється, окрім українською, також іноземними мовами». Існує багато переваг у навчанні іноземних громадян у вищих навчальних закладах, зокрема фундаментальність освітнього процесу, прийнятна вартість навчання, орієнтація на європейські цінності у питаннях покращення якості освіти і входження у європейський освітній простір (приєднання до Болонського процесу), а також толерантне ставлення українського суспільства до іноземних громадян та визнання українських дипломів в різних країнах.

За словами Олексія Дніпрова, Міністерство освіти і науки України планує відкриття представництв Українського державного центру міжнародної освіти в країнах цільового набору іноземних громадян на навчання в Україні (країни СНД, Близького сходу, Африки, Латинської Америки та Південно-Східної Азії; перспективним напрямом є також Держава Ізраїль та країни Східної Європи), основними завданнями яких є здійснення рекламно-інформаційної роботи, провадження порядку набору іноземців на навчання в Україні.

Окрім того, МОН й надалі налагоджуватиме та розвиватиме співробітництво українських та зарубіжних університетів, зокрема у напрямку пропагування навчання іноземців в Україні за сумісними навчальними програмами, які передбачають видачу подвійних дипломів.

Україна просуватиме на зовнішньому освітньому ринку навчання іноземців у професійно-технічних училищах для тих країн, де є необхідність у підготовці національних кадрів кваліфікованих робітників.

Олексій Дніпров зазначив, що поряд із заходами, спрямованими на збільшення кількості іноземців на навчання в Україні, особлива увага приділятиметься підвищенню якості підготовки та умов набору іноземних абітурієнтів.

Олексій Дніпров подякував іноземним послам, акредитованим в Україні за сумісництвом, за зустріч та запросив учасників засідання до активного діалогу.

Також під час зустрічі заступник Міністра заслухав побажання та відповів на низку запитань щодо порядку прийому та зарахування іноземних громадян у ВНЗ України, умов проживання та навчання в Україні.

 

версія для друку