українська російська англійська
О. Вілкул проведе нараду з питань розвитку сфери виробництва світлодіодної освітлювальної техніки
05.06.2013 | 14:44
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

6 червня Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул проведе нараду з питань розвитку сфери виробництва в Україні світлодіодної освітлювальної техніки.

За прогнозами експертів, український ринок світлодіодної техніки зростатиме найближчі п’ять років на 25% щорічно. Прогнозований обсяг ринку споживання світлодіодної продукції на внутрішньому ринку України може становити 1,5 млрд. грн. За 5-7 років завдяки імпортозаміщенню виробництво в Україні світлодіодної продукції має збільшитися більше ніж удвічі і скласти 70% від потреби ринку.

В Україні створюється вітчизняне виробництво світлодіодних кластерів. Таке підприємство компанії «Світлодіодні технології Україна» вже почало працювати в Харкові із  використанням технології Chip-On-Board (Чип на платі).

В результаті створення вітчизняного виробництва, при європейській якості (українська світлодіодна техніка сертифікована за європейськими стандартами) вартість української продукції буде на 20-30% нижчою за європейську.

Наразі продовжується реалізація декількох пілотних проектів з впровадження енергозберегаючих світлодіодних джерел світла для освітлення вулиць в деяких містах та об’єктах ЖКГ України. Також Урядом розглядається питання фінансування проектів комплексного  впровадження в 2013-2014 роках світлодіодної освітлювальної техніки на ділянках ключових трас та модернізації мереж освітлення деяких українських міст.

Під час наради відбудеться презентація Державної цільової науково-технічної програми зі світлодіодного освітлення, ознайомлення з роботою Центру випробувань і діагностики напівпровідникових джерел світла та освітлювальних систем на їх основі. А також буде оглянуто виставку світлотехнічного обладнання виробництва українських підприємств.

У нараді також візьмуть участь голова Держінформнауки академік Володимир Семиноженко, директор Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова академік Володимир Мачулін, керівник Державної цільової програми з розроблення та впровадження світлодіодних джерел світла професор Віктор Сорокін та виконавчий директор Асоціації виробників світлодіодної техніки Сергій Хоперський.

 

 

версія для друку