українська російська англійська
Регіональні Координаційні ради сприятимуть боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності
05.06.2013 | 15:40
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) повідомляє про те, що за дорученням Кабінету Міністрів України (від 19.11.2012  38220/7/1-12) обласні (міські) державні адміністрації повинні забезпечити утворення та діяльність регіональних Координаційних рад по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності.

Метою доручення є запровадження дієвого механізму припинення обігу товарів, виготовлених з порушенням прав інтелектуальної власності. Згідно з указаним дорученням про результати роботи регіональних Координаційних рад і вжиті заходи щодо припинення порушень прав інтелектуальної власності обласні (міські) державні адміністрації зобов’язані щокварталу інформувати Державну службу в строк до 10 числа першого місяця кожного наступного кварталу.

Регіональні Координаційні ради мають забезпечити координацію роботи з боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності всіх зацікавлених правоохоронних і контролюючих органів виконавчої влади (Державної служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України,  Міністерства доходів і зборів України тощо). Така діяльність рад сприятиме значному зменшенню чи повному припиненню обігу контрафактних товарів. Крім того, узгоджені дії кількох органів виконавчої влади не тільки значно посилять ефективність боротьби з піратством, але й дозволять проводити відповідні спільні заходи в оптимальному режимі. Особлива увага приділятиметься просвітницькій роботі з питань дотримання законодавства у сфері інтелектуальної власності. 

На цей час Державна служба працює над узагальненням інформації стосовно діяльності Координаційних рад при обласних (міських) державних адміністраціях, щоб підготувати до 20 липня узагальнений аналітичний звіт для Кабінету Міністрів України про вищеокреслений напрям роботи за І півріччя.

Відповідно до інформації, яка надійшла до Державної служби, засідання регіональних Координаційних рад уже відбулися в АР Крим, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській, Харківській, Полтавській, Житомирській і Херсонській областях.

Окрім того, Державна служба як центральний орган, що відповідає за додержання державної політики у сфері інтелектуальної власності, готова (на запрошення) брати участь у проведенні засідань Координаційних рад – надавати методичні й практичні рекомендації, проводити роз’яснювальну роботу.

Регіональні Координаційні ради мають стати потужним механізмом боротьби з правопорушеннями в галузі інтелектуальної власності.

Державна служба в межах своїх повноважень і компетенції може надати інформаційно-роз’яснювальну допомогу обласним (міським) державним адміністраціям з питань утворення й організації діяльності регіональних Координаційних рад. Довідкову інформацію можна отримати в представників Державної служби в регіонах – консультацію зможуть надати регіональні державні інспектори з питань інтелектуальної власності  (http://sips.gov.ua/ua/structure_7_1.html ) – або безпосередньо у Державній службі.

 

 

версія для друку