українська російська англійська
М. Присяжнюк: Україні належить 9,2% у світовій торгівлі зерном
05.06.2013 | 15:44
мПрес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні Україна продовжує утримувати лідерські позиції у світі за обсягами виробництва зерна. Так, частка вітчизняного збіжжя у світовій торгівлі зерновими становить 9,2%. І враховуючи зростання попиту на зовнішніх ринках, Україна й надалі збільшуватиме на них свою присутність. Для цього держава продовжить поглиблювати співпрацю з ключовими гравцями ринку, як всередині країни, так і за її межами. Про це під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Україна надійно закріпила за собою лідерські позиції у світі за виробництвом зерна. Так, у 2012 році кожна 11 тонна зерна, що продавалася на світовому ринку, була вітчизняного виробництва. А частка вітчизняного збіжжя у світовій торгівлі зерновими склала 9,2%. І в нинішній ситуації зростання світового попиту на продовольство вкрай важливо зберегти та розвинути цю тенденцію», − наголосив Микола Присяжнюк.

Очільник відомства зауважив, що на сьогодні світова спільнота все більше звертає увагу на продовольче питання та ризики, пов’язані з ним. Зокрема, зростає попит на продукцію харчування, різні види зернових, продукцію тваринництва. Тому міжнародні інституції об’єднують зусилля урядів країн для стабілізації світового продовольчого ринку. 

«У цьому контексті ринок зернових залишається визначальним. Тому Міністерство спрямовує зусилля на розвиток внутрішнього зернового ринку України. Адже це важливо як для гарантування внутрішньої продовольчої безпеки, так і виходячи з позицій вирішення глобального продовольчого питання. І на сьогодні Україна продовжує розвивати механізм відкритої та прозорої співпраці з провідними гравцями зернового бізнесу та світовими інституціями», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також додав, що Україна вітає світову ініціативу щодо платформи АМІС – інформаційної основи, яка забезпечить прозорість та прогнозованість ринку зерна.

Нагадаємо, що, за оцінками експертів ФАО, через кілька років Україна може зайняти одне з перших місць за обсягами експорту продовольчої пшениці та фуражного зерна.

 

версія для друку