українська російська англійська
Теплопостачальники Рівненщини знизять тариф завдяки переходу на альтернативу
05.06.2013 | 17:23
РІВНЕНСЬКА ОДА

Модернізація котельні комунального підприємства «Сарнитеплосервіс» окупилася за один опалювальний сезон, розповіли заступникові голови облдержадміністрації Володимиру Новаку. Зокрема, торік на придбання та монтаж трьох твердопаливних котлів витратили 639 тисяч гривень. Агрегати рівненського виробника дозволили заощадити 877 тисяч гривень, оскільки в котельні повністю відмовитися від газу.

Імпортний енергоресурс замінили торфобрикетом, дровами та відходами деревини вже на двох із трьох котелень. Завдяки місцевій сировині вже цьогоріч вдасться знизити тарифи з теплопостачання на 5-6 відсотків, запевнили Володимира Новака.

Водночас, збиткове комунальне підприємство, яке роками було в аутсайдерах за рівнем розрахунку за спожитий газ, нині стало більш енергонезалежним і вчасно сплачує за використане блакитне паливо. Більше того, гроші, заощаджені з результаті переходу на альтернативу, й надалі спрямовуватимуть на енергоощадні проекти, гарантували Володимиру Новаку. Так, готуючись до нового опалювального сезону, газові котли замінять твердопаливними ще й на другій котельні КП «Сарнитеплосервіс».

Президент України ставить завдання зменшити на 50 відсотків споживання газу, зауважив Володимир Новак. За його словами, над виконанням доручення Глави держави на Рівненщині працюють системно за різними напрямками. Зокрема, в енергонезалежність інвестують гроші з бюджетів різних рівнів, а комунальники витрачають на переоснащення власні кошти. Таким чином, в області 3,5 відсотка від загального споживання енергоресурсу вже вдалося замінити альтернативним паливом. Цей показник – один із кращих в Україні, підсумував Володимир Новак.

Місцева продукція Рівненщини затребувана на міжнародних ринках

За перший квартал Рівненщина продала іноземцям більше, аніж закупила за кордоном. Це свідчення того, що виробничники області посилюють позиції на світовому ринку, зазначив голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ.

Загалом експорт місцевих товарів становить майже 13,5 мільйонів доларів США, тоді як імпорт – 5 мільйонів. Зокрема, підприємства Рівненщини поставили найбільше власної продукції у Росію та Канаду, а саме - на понад 6 та 3,5 мільйонів доларів США. Крім того, місцеві товаровиробники й надалі успішно співпрацюють із партнерами Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі, Португалії та Франції, куди поставляють значні партії. На переконання очільника краю, саме позитивне сальдо підтверджує конкурентоспроможність місцевої продукції.

Загалом з початку року зовнішньоторговельні операції товарами область здійснювала з партнерами 60 країн світу.

 

 

версія для друку