українська російська англійська
Науково-дослідному інституту права і підприємництва присвоєно ім'я академіка Федора Бурчака
05.06.2013 | 17:55
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів присвоїв ім‘я академіка Федора Глібовича Бурчака Науково-дослідному інституту приватного права і підприємництва Національної академії правових наук України. Відповідне урядове розпорядження, проект якого був розроблений Міністерством юстиції, Кабмін ухвалив на своєму засіданні 5 червня.

Як пояснив Міністр юстиції Олександр Лавринович,  перейменування установи відбулося за рішенням  Національної академії правових наук України відповідно до положень Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”. Зокрема, закон визначає, що  Кабінет Міністрів України присвоює імена юридичним особам, які належать до сфери його управління, та об’єктам права власності, які за ним закріплені.

У зв’язку з перейменування НДІ Кабінет Міністрів України також вніс зміни до переліку установ та організацій, які входять до складу Національної академії правових наук. Зокрема, перейменована установа внесена до переліку як Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Федора Глібовича Бурчака Національної академії правових наук України.

Довідково

Бурчак Федір Глібович – український правознавець, доктор юридичних наук з 1986, професор з 1987, академік АПНУ з 1993, дійсний член Нью-Йоркської АН з 1996, Заслужений юрист України з 1984.

Досліджував проблеми теорії права, конституційного і кримінального права.

Автор понад 300 наук. праць. Основні з них: «Вчення про співучасть за радянським кримінальним правом» (1969), «Кваліфікація злочинів» (1983, 1985), «Кримінальне право Української РСР на сучасному етапі» (1986, у співавт.), «Співучасть: соціальні, кримінологічні і правові проблеми» (1986). Лауреат Держ. премії України (1981).

 

версія для друку