українська російська англійська
У Чернігівській області реалізується низка проектів з розвитку альтернативної енергетики
06.06.2013 | 10:43
Чернігівська ОДА

На виконання завдань Президента України Віктора Януковича на Чернігівщині постійно проводиться робота щодо зменшення в паливному балансі частки природного газу, перш за все, за рахунок робіт з оптимізації системи теплопостачання населених пунктів. Велика увага у даному напрямку приділяється використанню наявних місцевих видів палива, а також сучасним передовим технологіям.

Так, протягом 2010-2012 років проведено роботу з реконструкції з встановленням сучасного котельного обладнання на 75 об’єктах, в тому числі на 56 котельнях бюджетної сфери, із них на 32 встановлено сучасне твердопаливне котельне обладнання. Виконані заходи забезпечили щорічну економію природного газу в розмірі 5,6 млн. м3. Ця робота продовжується і в поточному році – вже реалізовується низка проектів, у тому числі за рахунок коштів інвесторів.

Зокрема, ТОВ «Зелена енергія» спільно з ДП «Чернігівторф» планує на 4-х об’єктах бюджетної сфери встановити сучасні твердопаливні котельні, які працюватимуть на фрезерному торфі, загальною потужністю 5,7 МВт. Сума інвестицій по підприємству становитиме понад 10 млн. гривень, орієнтовна економія природного газу – 2,2 млн. м3 щорічно.

Крім того, опрацьовується питання організації виробництва теплової та електричної енергії з використанням місцевих видів палива в селищі Десна Козелецького району. Потужність об’єкта становитиме 12 МВт електрична та      25 МВт з виробництва теплової енергії. Наразі інвестором опрацьовується питання розробки техніко-економічного обґрунтування проекту.

Загалом упродовж 2013-2015 років планується запровадити 67 енергозберігаючих заходів на загальну суму майже 300 мільйонів гривень. Очікувана економія – 43,5 тис. тонн умовного палива на рік, що в еквіваленті природного газу складає 39 млн. м3, або 126,1 млн. грн., а з врахуванням минулих років економія складе 44,6 млн. м3 природного газу.

 

 

версія для друку