українська російська англійська
Геннадій Темник ознайомився з результатами оптимізації системи водопостачання у Полтаві
06.06.2013 | 14:27
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, перебуваючи у Полтаві, ознайомився з результатами оптимізації системи водопостачання міста. Він відвідав водозабір №1 та Затуринські очисні споруди ОП «Полтававодоканал».

На території водозабору запроваджена система диспетчеризації, яка забезпечує збір та архівування технологічних параметрів (тиск, подача води, рівні накопичувальних резервуарів, споживана агрегатами потужність тощо) роботи водозабірних майданчиків та мережі. Це дозволяє оперативно реагувати на всі зміни режиму споживання води містом і вносити необхідні корективи в роботу водозабірних майданчиків шляхом дистанційного зміни заданого тиску, включення/відключення допоміжних насосних агрегатів. На всіх водозаборах встановлено частотні регулюючі пристрої, які підтримують запрограмований тиск в автоматичному режимі і вже потім з єдиного диспетчерського пункту регулюється робота насосних агрегатів на 5-ти водозаборах. Завдяки  вжитим заходам аварійність на водопровідних мережах була знижена з 19 до 2 пошкоджень на добу. Об'єм втрат води зменшився з 37% до 28%.

  «Зменшення затрат на виготовлення послуг підприємствами житлово-комунального господарства, а також зведення до мінімуму втрат у мережах, автоматично веде до зниження собівартості такої послуги. А це означає, підприємство отримує ресурс, який може направляти на подальшу свою модернізацію», - сказав Геннадій Темник.

 З метою забезпечення економії природного газу в Полтаві, провели також модернізацію системи забезпечення теплопостачання на Затуринських очисних спорудах. Там встановили теплові насоси, джерелом енергії в яких служить тепло стічних вод. В якості основного теплогенеруючого обладнання використані 3 теплові насоси PWWD-120D "Watertowater" потужністю 160 кВт/год. теплової енергії із замкнутим теплообмінним циклом. Модернізація себе виправдала – економія складає 311 тис. грн. на рік.

 

версія для друку