українська російська англійська
Цьогоріч експорт вітчизняної сільгосппродукції може сягнути понад 20 мільярдів доларів
06.06.2013 | 14:57
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У поточному році Україна може експортувати аграрної продукції на суму 20,6 мільярда доларів. А це на понад 2 мільярда доларів більше, ніж у 2012 році. Таке зростання показників вдасться забезпечити завдяки нарощенню валового виробництва сільгосппродукції. Окрім того, Україна продовжує активно освоювати нові ринки для своєї сільгосппродукції. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогодні більше чверті загального експорту України – це продукція АПК. І це одна з небагатьох галузей вітчизняної економіки, яка демонструє постійне зростання. Поточний рік не буде винятком. Адже, по-перше, ми маємо позитивну динаміку нарощення валового виробництва аграрної продукції. Так, у поточному році ми прогнозуємо, що цей показник сягне 236,5 мільярда гривень проти 223 мільярдів у 2012 році. По-друге, вітчизняні аграрії постійно розширюють ринки збуту своєї продукції», −  зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр нагадав, що за минулий рік для вітчизняної сільськогосподарської продукції відкрито такі нові ринки збуту, як Японія, Тайвань, Об'єднані Арабські Емірати та Південно-Африканська Республіка.

«На сьогодні вітчизняна аграрна продукція вже відома в різних куточках світу. І в поточному році ми плануємо відкрити ще низку нових країн-імпортерів продукції українського сільського господарства. А це також сприятиме зростанню загальних обсягів експорту. Так, цьогоріч планується, що поставки вітчизняних аграріїв на зовнішні ринки сягнуть  20,6 мільярда доларів. А це на понад 2 мільярда більше, ніж у 2012 році», − наголосив очільник відомства.

версія для друку