українська російська англійська
Підписано Угоду про співробітництво в галузі освіти між Україною та Сербією
06.06.2013 | 16:04
Прес-служба Міністерства освіти і науки

6-7 червня 2013 року Президент України Віктор Янукович здійснює  офіційний візит до Республіки Сербія. Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник перебуває у складі офіційної делегації.

Сьогодні Президент України Віктор Янукович і Президент Республіки Сербія Томислав Ніколич підписали Спільну заяву за результатами переговорів делегацій України та Сербії у Белграді.

Окрім того, у присутності Глав держав підписано низку двосторонніх документів.

Зокрема, між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти, науки і технологічного розвитку Республіки Сербія підписано Угоду про співробітництво в галузі освіти. Головною метою Угоди є поглиблення двостороннього співробітництва у сфері освіти. Так, передбачено можливість здобування громадянами обох держав освіти у вищих навчальних закладах держав, вивчення української мови, літератури, історії та географії у Сербії та, відповідно, сербської мови, літератури, історії та географії в Україні, співробітництво в галузі освіти шляхом розробки спільних проектів у рамках програм Європейського Союзу, Ради Європи, ООН, ЮНЕСКО.

Міністр Дмитро Табачник зазначив, що співпраця в сфері вищої і аспірантської освіти плідно розвивається і ця угода передбачає, що Україна та Сербія будуть обмінюватись щороку 20 державними стипендіями для здобуття вищої освіти за програмою підготовки бакалавра і 20 стипендій на програму магістра.

За словами Міністра, Угода також передбачає обмін п’ятьма  стипендіями для підготовки фахівців наукового рівня, тобто проходження аспірантури за державний кошт.

Дмитро Табачник також зазначив, що в Україні поступово зростає кількість сербських студентів, додавши, що зараз в Україні їх навчається близько 50, більшість з яких контрактники. Найбільшою популярністю користуються технічні спеціальності, фармацевтика та медицина.

Міністр повідомив, що на сьогодні між п’ятнадцятьма українськими та сербськими вищими навчальними закладами діють угоди про співпрацю.

версія для друку