українська російська англійська
Європейським інвесторам в Україні відшкодовують ПДВ мільярдами та обіцяють сприятливий клімат
06.06.2013 | 16:00
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Обсяги відшкодування ПДВ підприємствам з європейськими інвестиціями в Україні зросли на 10%, а питома вага відшкодування, що сплачується в автоматичному режимі, зросла до 58%. Про це повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, презентуючи у Брюссельському прес-клубі проект податкових та митних реформ, пов’язаних з підготовкою Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

За словами Міністра, в 2011 році підприємствам з капіталом європейського походження було відшкодовано 1,1 млрд. євро, а в 2012 – вже 1,2 млрд. євро. При цьому виплати, проведені в автоматичному режимі, зросли з 570 млн. євро до 740 млн.

У поточному ж році європейські інвестори отримали за півроку 707 млн. євро.

Всього в Україні, зазначив Клименко, працює близько 14 тис. підприємств з європейським капіталом.

«Український Уряд зацікавлений у розширенні присутності європейських інвесторів у нашій країні та готовий працювати над створенням сприятливого клімату для них. Тому наші зусилля спрямовані на поступове наближення українських правил оподаткування до стандартів, закладених в законодавстві ЄС. Те ж саме передбачено і Угодою про Асоціацію, і я не маю сумнівів, що у цій частині зобов’язання будуть виконані», - підкреслив Олександр Клименко.

Міністр також запевнив, що український Уряд зробить все можливе, щоб торговельні відносини між Україною та ЄС в частині митного супроводу були комфортними, простими і зрозумілими для обох сторін. Зокрема, у планах Міністерства повноцінне запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, відповідні нормативно-правові акти проходять процедуру узгодження.

Міністр запевнив європейських інвесторів, що Уряд не планує запроваджувати нових податків. Ставки податків навпаки знижуються, щоб стимулювати інвестиційну активність.

 

 

 

версія для друку