українська російська англійська
Уряд ефективно співпрацює зі ЗМІ, реагуючи на критику
06.06.2013 | 19:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні привітав представників засобів масової інформації з професійним святом – Днем журналіста. Він наголосив, що Уряд високо цінує добропорядну і об’єктивну роботу ЗМІ.

Інформація, оприлюднена у ЗМІ, є пріоритетною у повсякденній роботі Прем’єр-міністра України. Саме за допомогою журналістських матеріалів і звернень громадськості вдається оперативно реагувати на ситуацію, вирішувати нагальні проблеми. Особливо це стосується критичних публікацій.

Микола Азаров наголошує: Кабінет Міністрів абсолютно відкритий до критики. Об’єктивна критика і достовірні факти стають підставою для управлінських рішень, які усувають недоліки чи помилки. Це правило роботи чинного Уряду.

Так, тільки з початку поточного року, на виконання доручення Прем’єр-міністра, Департаментом інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату КМУ було підготовлено та направлено до редакцій ЗМІ 739 листів-відповідей, інформаційних повідомлень та прес-релізів. Усі запити журналістів в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» були своєчасно розглянуті.

Прикладом оперативного реагування на журналістські публікації є недавній трагічний випадок, який стався у Симеїзі у дитячому санаторії «Юність», де загинула дівчинка. Прем’єр-міністр прийняв рішення щодо утворення урядової комісії для проведення службового розслідування щодо посадовців Міністерства охорони здоров’я, які відповідають за функціонування дитячих лікувальних закладів. При цьому керівник Уряду звернувся до голів облдержадміністрацій з вимогою на місцях перевірити безпечність дитячих закладів.

Особливо жорстко Прем’єр-міністр реагує на публікації, які стосуються затримки виплати зарплат українцям, забезпечення дітей необхідними ліками, надання соціального захисту вразливим верствам населення, чи забезпечення належного транспортного сполучення між населеними пунктами у пікові періоди.

Також повідомлення ЗМІ про спроби чиновників купити дорогі автомобілі в обхід заборони Глави Уряду і режиму жорсткої економії бюджетних коштів ставали приводом для притягнення порушників до відповідальності.

Велику роль в отриманні ніким «не фільтрованої» інформації від громадян і журналістів, зокрема, відіграє постійне спілкування Прем’єр-міністра у соціальній мережі «Фейсбук», на сторінку якого підписалося майже 29,5 тис. користувачів. Крім того, що Глава Уряду щоп’ятниці особисто спілкується зі своїми респондентами, ще й проводиться щоденний моніторинг запитів, які надходять на сторінку Миколи Азарова. Усі звернення громадян, які приходять на його сторінку в «Фейсбуці», аналізуються, за ними приймаються рішення.

За результатами спілкування у «Фейсбуці», Глава Уряду дав дуже багато доручень різного характеру: починаючи від перевірок роботи органів влади та окремих чиновників, закінчуючи важливими соціальними питаннями, медичним забезпеченням і наданням допомоги конкретним громадянам.

Микола Азаров неодноразово заявляв про те, що дуже цінує це спілкування, бо воно дозволяє налагодити прямий діалог і отримати інформацію з перших вуст. Водночас Глава Уряду контролює хід виконання його доручень.

Прем’єр-міністр проводить регулярні зустрічі з пресою під час прес-конференцій, нарад, відвідання виставок, реконструйованих медзакладів, відкриваючи рух автострадою тощо. Із початку року відбулося приблизно понад 60 основних подій, на які запрошувалися журналісти.

Щосереди 130-140 журналістів акредитуються на засідання Уряду. При чому – без будь-яких обмежень.

На одному з засідань Кабінету Міністрів журналісти повернулися до Прем’єр-міністра спиною, висловлюючи (так, як вони це розуміли) протест проти побиття журналістів під час масових громадянських акцій.

Наступного дня Глава Уряду зустрівся з ними і обговорив усі болючі питання, дав доручення щодо додаткової організації захисту журналістів та забезпечення умов виконання ними професійної роботи. Прем’єр-міністр ніколи не повертається до журналістів спиною, він завжди дивиться їм прямо в вічі.

Для налагодження комунікації між Урядом і представниками засобів масової інформації на доручення Прем’єр-міністра регулярно проводяться прес-конференції керівників міністерств і відомств. На вимогу Миколи Азарова, представники органів виконавчої влади зобов’язані оперативно і предметно реагувати на критичні публікації у ЗМІ й приймати відповідні рішення.

Зокрема, Уряд цього року прийняв розпорядження, яким зобов’язав керівників органів виконавчої влади забезпечувати на постійній основі організацію та проведення інформаційних заходів і розміщення у засобах масової інформації матеріалів. На сьогодні помітно активізувалося спілкування з пресою керівників міністерств і відомств, у чому можна переконатися, порахувавши на Урядовому порталі відповідні інформаційні матеріали.

Глава Уряду виступає за розвиток в Україні незалежних засобів масової інформації. За його словами, Кабінет Міністрів готовий й надалі покращувати умови для розвитку свободи слова в Україні.

 

версія для друку