українська російська англійська
О.Вілкул: У рамках спільного військово-історичного проекту в Україну з Великобританії прилетять літаки часів світових воєн
07.06.2013 | 11:06
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів зустріч з послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом. Сторони обговорили можливості поглиблення стосунків між нашими країнами. У тому числі - спільні культурні проекти.

«Реалізація спільних військово-історичних проектів є важливою складовою розвитку дипломатичних стосунків між нашими державами. Вони надають поштовх співробітництву у сфері історичної та культурної спадщини», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Перш за все, мова йшла про візит до України члена британської Королівської родини Принца Майкла Кентійського - було обговорене питання реалізації в Україні 30 червня-10 липня цього року двостороннього військово-історичного проекту «Клуб любителів старовинної авіації «Air Squadron».

«У Великої Британії та України є моменти спільної історії. Зокрема, це стосується боротьби наших народів з фашизмом під час Другої світової війни», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

У рамках проекту до України з Великобританії прилетить 29 літаків, створених у період Першої та Другої світової війни і в перші повоєнні роки. Пілотувати літаки будуть члени британського «Клубу любителів старовинної авіації «Air Squadron». Олександр Вілкул є головою оргкомітету проекту.

«Уряд надасть всебічну підтримку проекту «Клуб любителів старовинної авіації «Air Squadron» на кожному етапі його реалізації, забезпечить усі умови для здійснення безперебійних перельотів в українському небі», - сказав він.

Під час візиту до України Принц Кентійський зустрінеться з керівництвом держави. Члени британського клубу «Air Squadron» відвідають авіаційну бригаду Повітряних Сил Збройних Сил України в м. Васильків. Спільно з українськими пілотами проведуть вильоти на аеродромах «Київ» (Жуляни), «Васильків» (Київська область) і «Бельбек» (Севастополь).

У Криму відбудеться військово-історичне відтворення бою Кримської війни 1853-1856 років на Федюхіних висотах міста Балаклава і політ літаків Клубу над полем бою. Заплановане відвідання гостями Державної компанії «Антонов» та Державного музею авіації.

«У раритетних літаків, які брали участь у війні, не буває вічної стоянки в ангарах. Вони продовжують свій політ в історії. Україна, як і Велика Британія має солідну історію військової авіації», - сказав Олександр Вілкул.

Британські пілоти зустрінуться зі студентами Національного авіаційного університету. Відбудеться низка інших культурних та історичних заходів у пам’ятних місцях та музеях України.

Олександр Вілкул зазначив, що такі проекти привертають значну увагу вітчизняної та міжнародної громадськості до спільних історичних і культурних цінностей українського народу, створюють позитивний імідж нашої держави.

З самого початку заснування клубу, майже піввіку тому, до нього входили учасники Другої світової війни, а також - впливові особистості Великої Британії, члени Королівської родини, політики, бізнесмени, серед яких Принц Майкл Кентійський.

Олександр Вілкул зазначив, що Принц Майкл Кентійський - син фронтовика, який пройшов усю Другу світову війну. Принц неодноразово говорив, що для нього тема цієї війни є особливою. «Наш спільний проект – це місток між історичним минулим, сьогоденням та майбутнім наших країн», - сказав Олександр Вілкул.

Довідково

Клуб любителів старовинної авіації «Air Squadron» засновано в 1966 році.  Засновниками клубу стали впливові особистості Великої Британії – Високоповажний Х. Астор (Hugh Astor), Сер П.Ваннеск (Peter Vanneck) та Високоповажний Е.Кайзер (Anthony Cayzer). До складу Клубу також входили учасники Другої світової війни.

Згідно зі статутом, Клуб має обмеження і є закритим для загального вступу. Загалом Клуб може нараховувати до 100 членів, які є власниками легких літаків або вертольотів, що мають історичну цінність. Наразі клуб - це осередок впливових представників бізнесової та політичної еліти Сполученого Королівства.

Клуб має благодійну фундацію «Geoffreyde Havilland Flying Foundation». З метою підтримки розвитку британського авіаційного співтовариства, представники Клубу щорічно визначають кращих курсантів авіаційних училищ та вручають їм благодійні нагороди.

Учасники клубу здійснюють регулярні польоти до інших країн: вони відвідали США, Росію, Польщу, Йорданію, Пакистан, Марокко, Південну Африканську Республіку.

версія для друку