українська російська англійська
Держфінінспекція виявила порушень у відділі освіти Полтавської райдержадміністрації на 1,4 млн. грн.
07.06.2013 | 11:26
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Полтавської райдержадміністрації (відділ освіти) фахівці Держфінінспекції в Полтавській області виявили порушення, що призвели до втрат бюджетних коштів, на загальну суму понад 1 млн. 376 тис. грн. Зокрема, порушень організації харчування дітей в навчальних закладах Полтавського району виявлено на суму 1 млн. 331 тис. грн. Ревізією було охоплено період 2011–2012 рр.

Як з’ясували державні фінансові інспектори, для забезпечення харчуванням дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Полтавського району у 2011–2012 роках відділ освіти провів тендерні процедури закупівлі (відкриті торги) на послуги шкільних їдалень. Зазначеними процедурами охоплено 40 установ та закладів освіти, що обслуговує централізована бухгалтерія відділу освіти, з яких 36 – загальноосвітні школи та навчально-виховні комплекси.

Учасниками відкритих торгів були чотири фізичні особи-підприємці, які й стали переможцями. З ними було укладено відповідні договори щодо організації харчування дітей у навчальних закладах, зокрема, виготовлення та надання дітям готових страв.

При цьому, як з’ясували держфінінспектори, протягом 2011–2012 років за рахунок бюджетних коштів, виділених із Полтавського районного бюджету на утримання навчальних закладів району, відділ освіти утримував штатних кухарів, підсобних робітників, двірників, сторожів, робітників з обслуговування будівель шкіл і службових приміщень, які відповідно до наказів керівників навчальних закладів виконували функції кухарів.

Тобто штатні працівники навчальних закладів Полтавського району виконували роботи із забезпечення харчуванням дітей (приймали продукти, готували страви, мили посуд, кухонне обладнання тощо), що мали здійснювати фізичні особи-підприємці, які стали переможцями торгів з надання відповідних послуг у 2011–2012 роках.

Це призвело до збільшення видатків із Полтавського районного бюджету на харчування дітей. Так, вартість харчування однієї дитини в день у загальноосвітніх навчальних закладах, які перебувають у спільній власності територіальної громади Полтавського району, у наведений період становила 6–7 грн. Тоді як в інших відділах освіти Полтавської області цей показник був 4–5 грн.

Таким чином з Полтавського районного бюджету у 2011–2012 роках зайво витрачено кошти на покриття видатків, які мали б здійснювати фізособи-підприємці, на загальну суму понад 1 млн. 331 тис. грн.

Матеріли ревізії передано до правоохоронних органів.

версія для друку