українська російська англійська
В Україні потребують реформування 700 комунальних друкованих ЗМІ
07.06.2013 | 14:30
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Близько 700 комунальних друкованих засобів масової інформації в Україні сьогодні потребують реформування. Про це під час конференції «Сприяння поінформованості: Розвиток мережі 54 інформаційних пунктів НАТО в обласних універсальних наукових бібліотеках та бібліотеках державних університетів Україні» в Києві повідомив директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак.

«В Україні ще залишається близько 700 комунальних журналів та газет. Це видання, засновниками яких є органи місцевої державної влади чи центральні органи влади. Роздержавити саме цей спектр друкованих ЗМІ, що, очевидно, є вимогою європейських інститутів, покликаний закон про реформування державних друкованих засобів масової інформації», - сказав він.

Нагадаємо, Держкомтелерадіо України підготував проект закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і вніс його на розгляд Уряду. Ним пропонується визначити пріоритетне право трудового колективу редакції на вибір способу реформування, яке, в свою чергу, відбуватиметься у два етапи. Перший - так званий «пілотний» проект - передбачає добровільну участь редакцій у реформуванні впродовж 3 років. Також законопроект вирішує питання передачі власності майна ЗМІ, приміщень, соціальних гарантій журналістів тощо.

Таким чином, у разі відсутності в урядовців зауважень до законопроекту, його буде передано на розгляд парламенту.

 

версія для друку