українська російська англійська
"Енергоатом" та "Концерн Росенергоатом" обговорили реалізацію Програми співпраці
07.06.2013 | 15:50
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Питання ядерної та експлуатаційної безпеки, модернізації обладнання та продовження ресурсу енергоблоків обговорили українські і російські атомники під час 27-го засідання Координаційного Комітету за Програмою співпраці між ДП НАЕК «Енергоатом» та ВАТ «Концерн Росенергоатом». Засідання відбулося на майданчику Рівненської атомної електростанції 6-7 червня 2013 року.

Головували на засіданні генеральний інспектор – директор з безпеки ДП НАЕК «Енергоатом» Данко Білей та заступник генерального директора – генеральний інспектор ВАТ «Концерн Росенергоатом» Микола Сорокін. У заході взяли участь представники двох компаній, а також провідні спеціалісти Рівненської АЕС. У рамках засідання відбулася зустріч керівників двох атомних станцій-побратимів – генерального директора РАЕС Павла Павлишина та директора Нововоронезької АЕС (Росія) Володимира Поварова.

Програма співпраці між українською та російською компаніями була прийнята у рамках Угоди про науково-технічне співробітництво ще наприкінці 1999 року. Перше засідання Координаційного Комітету відбулося у квітні 2000 року. З тих пір з кожним роком Програма модернізується і успішно реалізується. Вона охоплює усі напрямки діяльності експлуатуючих організацій: експлуатацію, інженерну підтримку, аварійне реагування, інвестиційні проекти тощо. Усього – 28 напрямків, починаючи з безпеки і закінчуючи соціальним партнерством.

«На мою думку, найважливішим результатом цієї Програми є те, що спеціалісти, колеги можуть напряму спілкуватися між собою, – зауважила начальник відділу міжнародної співпраці ДП НАЕК «Енергоатом» Людмила Якушка. – У тому числі  й у рамках програми побратимства між станціями».

Під час 27-го засідання Координаційного Комітету сторони обмінялися досвідом у сфері продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС України і Росії, обговорили спільну участь у програмах  модернізації, ремонті і будівництві атомних станцій, а також підбили підсумки виконання Програми співпраці за п’ять місяців 2013 року. Зокрема, у таких сферах, як безпека АЕС, інженерна підтримка, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, ремонтна кооперація, модернізація і продовження терміну експлуатації АЕС, протиаварійне планування, ліцензування, управління персоналом, реалізація інвестиційних проектів та ін.

Також учасники засідання відвідали промисловий майданчик РАЕС: блочний щит управління, приміщення інформаційно-обчислювальних систем, машзал енергоблоків №1,2.

версія для друку