українська російська англійська
Г. Темник: Найкращі практики місцевого самоврядування необхідно поширювати на теренах нашої держави
07.06.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Найкращі практики місцевого самоврядування необхідно поширювати на теренах нашої держави. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник під час підсумкового інформаційного семінару «Кращі практики місцевого самоврядування: Конкурс Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», який відбувся 7 червня.

Міністерство провело цей захід у рамках співробітництва з  Офісом Ради Європи в Україні. У ньому взяли участь Посол, Представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні, Голова Офісу Ради Європи Владімір Рістовскі, Президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Наталія Романова, представники місцевого самоврядування 8 областей України та АР Крим (голови обласних, районних, міських, селищних та сільських рад), керівники Асоціації міст України та Української асоціації районних та обласних рад, а також представники громадськості, міжнародних організацій, експерти.

У своєму виступі Геннадій Темник наголосив, що даний конкурс є унікальною можливістю для представників місцевого самоврядування поділитися своїм успішним досвідом і здобутками. Він також зазначив, що Україна високо цінує можливість долучитися до напрацьованого Радою Європи досвіду розбудови громадянського суспільства, європейських стандартів самоврядування з метою залучення кожного до вирішення справ місцевих громад.

«Рада Європи уже протягом п’яти років є постійним партнером Мінрегіону в сфері розвитку місцевого самоврядування. Цей досвід має бути використано під час підготовки нового законодавства з питань розвитку та функціонування системи місцевого самоврядування в Україні», - вважає очільник Мінрегіону.

Як наголошувалося в ході семінару, головною метою конкурсу є не лише виявити і відзначити найкращі практики, але й поширювати корисні ініціативи органів місцевого самоврядування на теренах нашої держави.

«Саме розповсюдження кращих практик, більш активне інформування громадян про досягнення місцевої і регіональної демократії в європейських країнах, їхня обізнаність сприятимуть вдосконаленню місцевого самоврядування, підвищенню добробуту громадян», - сказав Геннадій Темник.

Під час заходу зазначалося, що в країні необхідно створити сприятливі правові умови для максимально широкого залучення населення до прийняття управлінських рішень. Саме на це й спрямована Концепція реформування місцевого самоврядування в Україні, яка зараз проходить широке громадське обговорення. Як зазначив Голова Офісу Ради Європи Владімір Рістовскі, прийняття Концепції стане сигналом початку реформ у цій сфері.

версія для друку