українська російська англійська
Олександр Вілкул: Українці можуть оформити субсидію вже через 1 588 відділень Укрпошти
07.06.2013 | 16:37
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Урядом реалізується проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту». «Наразі українці можуть отримати спрощений доступ до адмінпослуг в 1 588 поштових відділеннях. До кінця другого кварталу поточного року їх кількість збільшиться вдвічі» - про це сказав Олександр Вілкул під час Всеукраїнського селектору за участю керівників регіонів. 

«Необхідно продовжити нарощувати темпи реалізації проекту. Він покликаний спростити процедуру оформлення адмінпослуг для населення. Люди повинні швидко і якісно отримувати допомогу в оформленні запитів та звернень для отримання субсидії, оформлення пенсії, реєстрації фізичної особи-підприємця чи встановлення пільгового статусу учасника або інваліда війни», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

Він зазначив, що керівництво регіонів несе особисту відповідальність за реалізацію даного проекту та якість наданих послуг. Впровадження цього проекту на контролі Уряду.

Наразі, підписано 26 меморандумів про реалізацію проектів між Укрпоштою та керівництвом регіонів. Закінчується процедура підписання в місті Києві.

«Створити умови для розвитку проектів мають всі регіони країни. Надання адмінпослуг через Укрпошту - це соціально значущий проект, особливо для жителів сільської місцевості. Адже завдяки йому,  людям не треба витрачати час на дорогу і довгі черги в установах. Достатньо прийти у відділення пошти або викликати листоношу додому, надати всі необхідні документи та отримати відповідь поштою», -  зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Нині, отримати адмінпослуги за спрощеною схемою в усіх поштових відділеннях можуть жителі Дніпропетровщини. Цей регіон був обраний пілотним: реалізація проекту розпочалася ще у 2012 році.

Випереджають графік впровадження Луганська (із 100 запланованих відділень – 200 працюють, надають – 20 видів адмінпослуг), Одеська (із запланованих 164 відділень уже працює 166, надають – 20 видів адмінпослуг), Івано-Франківська (із запланованих 15 відділень уже працює 30, надають – 28 видів адмінпослуг), Чернівецька (із запланованих 28 відділень уже працює 33, надають – 20 видів адмінпослуг),  Житомирська (із запланованих 30 відділень уже працює 33, надають – 28  видів адмінпослуг) області, місто Севастополь (із запланованих 11 відділень уже працює 14, надають –16  видів адмінпослуг ) та АР Крим (із запланованих 60 відділень уже працює 66, надають – 56 видів адмінпослуг).

Олександр Вілкул поставив завдання керівництву м. Києва, Кіровоградської, Полтавської та Донецької областей активізувати роботу з реалізації проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту». 

 «Задля покращення роботи спрощеної системи адмінпослуг в рамках проекту навчання пройшли понад 5,5 тисяч з 14,5 тисяч працівників поштових відділень та листонош Укрпошти. Решту -  9 132 працівника, які надаватимуть адмінпослуги через поштові відділення, навчать до кінця 2013 року», - повідомила генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Оксана Плотнікова.

Довідка:

 Вперше, систему британської моделі надання громадянам спрощеного доступу до адмінпослуг через поштові відділення в Україні було запроваджено в Дніпропетровській області (жовтень 2012).

За даними Укрпошти, найчастіше громадяни звертаються за оформленням субсидій на комунальні послуги; оформленням довідок про отримання доходів (пенсії) або про перебування на обліку в єдиному реєстрі пільговиків тощо.

 

 

версія для друку