українська російська англійська
Геннадій Темник: Виділені регіонам кошти на реалізацію житлових програм, які вчасно не використовуються, будуть перерозподілені
07.06.2013 | 17:08
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Уряд тримає питання забезпечення громадян житлом під постійною увагою і контролем. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на Всеукраїнській селекторній нараді, що відбулася сьогодні в будинку Уряду під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула. Окрім інших питань, в  ході наради обговорили стан реалізації державних житлових програм.

 Очільник Мінрегіону поінформував, що з державного та місцевих бюджетів  на поточний рік на  реалізацію житлових програм передбачено спрямувати більше 750 млн. гривень.

«За рахунок цих коштів ми готові забезпечити житлом 6,7 тис. сімей за умови належного фінансування та допомоги місцевих органів виконавчої влади», - сказав Міністр. За його словами, відповідно до виділених асигнувань на цей час надано державну підтримку 1503 сім’ям (22,4% від плану).

Щодо програми придбання житла для інвалідів війни, як поінформував Міністр, то на цей час у всіх регіонах є кошти на її реалізацію. Він звернув увагу керівників регіонів не необхідність негайної організації роботи з придбання квартир для інвалідів війни.

Він також застеріг керівників областей, що в разі несвоєчасного використання коштів, виділених на реалізацію житлових програм, вони будуть перерозподілені.

Він також звернувся до керівників місцевих органів виконавчої влади з проханням взяти під особистий контроль виконання та фінансування житлових програм, насамперед з місцевих бюджетів, та забезпечити координацію роботи банків, забудовників та громадян під час реалізації програми здешевлення вартості пільгових іпотечних кредитів.

Як повідомила прес-служба Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула, цитуючи його слова,  для подальшого збільшення кількості квартир Урядом сформовано базу земельних ділянок по всій Україні. Надається допомога забудовникам у відведенні землі та проведенні комунікацій. Існує практика безкоштовного надання земельних ділянок для будівництва доступного житла.

 

 

 

версія для друку