українська російська англійська
ВООЗ спростовує інформацію щодо масштабного недовиявлення хворих на туберкульоз в Україні
08.06.2013 | 09:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Україні завдяки загальнодержавній програмі з протидії туберкульозу виявляються 86% хворих на цю недугу. Такі дані Всеукраїнської організації охорони здоров’я оприлюднила під час відеолекції радник Міністра охорони здоров’я України, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Ганна Ковальова.

«За останньою відкритою інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки три країни Балтії та Білорусь мають нижчий за Україну розрахунковий рівень захворюваності на туберкульоз, тобто справжній, а не за даними офіційної статистики. Вища за Україну захворюваність на туберкульоз у Росії, значно вища – у решти країн колишнього СРСР», - сказала Ганна Ковальова.

За даними ВООЗ, не підтверджується й інший поширений міф – щодо масштабного недовиявлення хворих на туберкульоз в Україні. Український показник складає 86% від розрахункової кількості проти мінімально необхідних за критеріями ВООЗ 70%. При цьому в Україні повнота виявлення хворих практично на рівні Естонії, краще ніж у Росії (81%) та  Білорусі (70%), не кажучи вже про інші пострадянські країни (окрім Казахстану). 

Актуальною проблемою для усіх країн пострадянського простору залишається мультирезистентний туберкульоз, показники якого перевищують у 8-10 разів аналогічні показники в країнах Західної Європи. При цьому, як наголошує Ганна Ковальова, Україна і країни Західної Європи мають різні соціальні стандарти.

«Висновок може бути тільки один: поширення мультирезистентного туберкульозу - наша спільна пострадянська проблема, яка у тому числі є наслідком хибної практики майже довічного лікування хворих на туберкульоз, а також занадто широкого використання індивідуальних схем лікування та хіміопрофілактики», -- зауважила головний позаштатний фтизіатр.

 

версія для друку