українська російська англійська
М. Присяжнюк: Ціна "борщового набору" на оптових ринках в середньому на 25% нижча, ніж у супермаркетах
10.06.2013 | 15:39
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Оптові ринки сільгосппродукції вкотре доводять свою ефективність. Так, наприкінці минулого тижня тамтешні ціни на овочі «борщового набору» були в середньому на 25% меншими, ніж у супермаркетах. Зокрема, на київському ринку «Столичний» можна було придбати «борщовий набір» на 36% дешевше, ніж у магазині, на львівському «Шуварі» − на 34%, та на донецькому «Господарі» − на 7,9%. Зекономити, купуючи на оптових ринках, можна завдяки тому, що продукцію реалізують безпосередньо виробники, а перекупники − відсутні. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На оптових ринках сільгосппродукції протягом цілого року можна придбати продукти харчування за нижчими цінами, порівняно з роздрібними ринками та мережами супермаркетів. Це стало можливим завдяки тому, що продукція на ОРСП надходить безпосередньо від виробника, а у ланцюгу збуту відсутній посередник. Тож наразі ми можемо спостерігати, що ціни на овочі «борщового набору» значно нижчі, ніж у супермаркетах. Так, на ринку «Столичний» у Києві можна було придбати «борщовий набір» на 36% дешевше, ніж у магазині, на «Шуварі» у Львові − на 34%, та на «Господарі» в Донецьку − на 7,9%. Тож, у середньому ціни на «борщовий набір» на ОРСП приблизно на 25% нижчі, ніж у магазинах», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр повідомив, що придбати «борщовий набір» на «Шуварі» можна за 15,2 грн. (у супермаркетах Львова – 20,48), на «Столичному» − за 19,2 грн. (у супермаркетах Києва – 26,2), на «Господарі» − за 29,4 грн. (у супермаркетах Донецька – 31,75).

Микола Присяжнюк також зазначив, що держава докладає максимум зусиль, щоб розбудувати мережу оптових ринків по всій країні. Це сприятиме тому, що українці зможуть купувати сільгосппродукцію за доступними цінами, виробники − оперативно її реалізовувати, а ОРСП стануть важливим елементом продовольчої логістики.

«Держава, зокрема Мінагрополітики, активно підтримує розбудову оптових ринків. Світовий досвід вже показав, наскільки ефективні такі інфраструктурні об’єкти. Тож ми продовжуємо фінансувати їхнє будівництво. В розбудову мережі ОРСП станом на кінець травня інвестовано 955 мільйонів гривень, у тому числі 279,4 мільйона гривень компенсації з державного бюджету», − зауважив очільник відомства.

 

версія для друку