українська російська англійська
Розширено перелік медзакладів, які мають право здійснювати трансплантацію
10.06.2013 | 16:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Розширено перелік медичних закладів, які мають право здійснювати трансплантацію. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 р. № 402 «Про внесення змін до переліку державних та комунальних закладів охорони здоров’я і державних наукових установ, які мають право провадити діяльність, пов’язану з трансплантацією органів та інших анатомічних матеріалів людині»

Документом внесено зміни до відповідного переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2000 р. № 695 «Деякі питання реалізації Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині».

За 13 років дії Закону наука досягла значних змін у трансплантації. Зокрема, з’явилися нові установи, які можуть виконувати трансплантацію органів, тканин і клітин, а також заклади, на базі яких можна проводити вилучення органів для їх подальшої трансплантації реципієнтам. Тож було розширено відповідний перелік медичних закладів. Зокрема, до нього внесено  Державну установу «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» (м. Київ),  Державну установу «Інститут патології крові та трансфузійної медицини Національної академії медичних наук України», (м. Львів), Національний інститут раку (м. Київ) тощо.

версія для друку