українська російська англійська
Мінсоцполітики: Курс України щодо протидії торгівлі людьми відповідає плану дій ОБСЄ
10.06.2013 | 19:35
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Курс України спрямований на захист прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, що повністю відповідає нормам та стандартам європейського законодавства, а також плану дій ОБСЄ. Про це сьогодні заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська на Міжнародній конференції з питань протидії торгівлі людьми в рамках головування України в ОБСЄ у 2013 році.

«Курс, який взяла Україна, спрямований на захист прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми, що повністю відповідає нормам та стандартам європейського законодавства, а також плану дій ОБСЄ, прийнятому ще в 2003 році», – сказала вона.

Міністр нагадала, що Україна однією з перших у світі, ще в 1998 році, ввела кримінальну відповідальність за цей злочин, а в 2005 році приєдналася до Конвенції Ради Європи про протидію торгівлі людьми. «Минулого року Україна зробила великий крок на шляху імплементації Закону України «Про протидію торгівлі людьми», прийнявши всі необхідні підзаконні нормативно-правові акти», – сказала Наталія Королевська.

По-перше, Мінсоцполітики було призначено Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми. По-друге, Уряд прийняв три порядки, зокрема – про виплату одноразової матеріальної допомоги постраждалим від торгівлі людьми, яка сьогодні вже виплачується. «Також ми вже надаємо безпосередню практичну допомогу постраждалим від торгівлі людьми. На даний момент за фактом таку допомогу отримали 34 людини», – поінформувала вона.

По-третє, зазначила Наталія Королевська, була прийнята Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року.

«Цього року Україна вперше, з часів її незалежності, головує в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Особливо важливим для нашої країни є те, що в план головування включено питання протидії торгівлі людьми, який в останні роки став приводом для серйозного занепокоєння всієї світової спільноти», – наголосила Наталія Королевська.

 

версія для друку