українська російська англійська
Учасники конференції високого рівня ОБСЄ у Києві закликають до активізації боротьби з торгівлею людьми
11.06.2013 | 09:20
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Посилення взаємодії держав-учасниць ОБСЄ у боротьбі з торгівлею людьми, у тому числі в частині попередження злочинів, покарання правопорушників та захисту потерпілих, перебувають у центрі уваги Конференції високого рівня, яка розпочалася 11 червня у Києві.

Конференція організована Українським головуванням в ОБСЄ, в цьогорічній програмі якого питання боротьби з торгівлею людьми посідає одне з пріоритетних місць.

На відкритті Конференції Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зачитав звернення до учасників заходу від Президента України Віктора Януковича. Глава держави, зокрема, закликав країни-учасниці ОБСЄ ефективно виконувати свої зобов’язання щодо викорінення злочину торгівлі людьми як сучасного рабства.

У своєму вступному слові Міністр закордонних справ Л.Кожара наголосив на необхідності зміцнення співробітництва в рамках ОБСЄ з метою ефективного вирішення проблеми торгівлі людьми. «Є безліч чинників, які сприяють процвітанню торгівлі людьми, у той час як глобальних дій, щоб зупинити цей злочин, є вкрай недостатньо, незважаючи на розмаїття заходів і зобов’язань. Працюючи разом, ми зможемо створити краще майбутнє для прийдешніх поколінь, ліквідувавши «притулки для злочинців», а також соціальну байдужість до жертв торгівлі людьми".

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр підтримав необхідність рішучих дій. "Подолання усіх форм людської експлуатації повинні бути відображені в наших зобов'язаннях. Усі жертви торгівлі людьми заслуговують на безумовний захист і допомогу. Кожен доступний метод повинен бути використаний для ідентифікації жертв і переслідування правопорушників",  - наголосив він.
Міністр соціальної політики України Наталія Королевська підкреслила, що з урахуванням нових тенденцій і форм людської торгівлі спільною метою має стати адекватне і своєчасне вирішення цієї проблеми шляхом прийняття конкретних рішень і здійснення необхідних практичних кроків.

Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик підкреслив, що комплексний підхід до безпеки робить ОБСЄ важливою та унікальною платформою для вдосконалення механізмів міжнародної співпраці у боротьбі з торгівлею людьми.

Спеціальний представник ОБСЄ та Координатор по боротьбі з торгівлею людьми Марія Грація Джаммарінаро у своєму виступі заявила: "Настав час визнати, що торгівля людьми зазнала відчутного розвиту від моменту, коли  міжнародне співтовариство і держави-учасниці вперше зрозуміли та почали боротьбу з цим злочином. Слід підтвердити План дій ОБСЄ в цій галузі, одночасно проаналізувавши, наскільки ефективною була наша спільна боротьба з торгівлею людьми, де ми зазнали невдачі, в чому наші зусилля мають бути відкориговані,  оновлені та вдосконалені».

Спеціальний представник Парламентської Асамблеї ОБСЄ з питань торгівлі людьми Крістофер Сміт зазначив: "Ми всі несемо відповідальність за припинення цього нелюдського злочину. Але річ у тім, що авіакомпанії, готелі і представники сфери транспортних послуг можуть відігравати унікальну роль у виявленні потенційних жертв торгівлі людьми, щоб своєчасно надати їм допомогу, яку вони потребують. Без сумніву, якщо б представники авіакомпаній та інших видів пасажирських перевезень були належним чином підготовлені та проінструктовані, сотні, а можливо й тисячі життів можна було б врятувати".

Звертаючись до учасників конференції, Директор Бюро демократичних інституцій та прав людини (БДІПЛ/ОБСЄ), посол Януш Ленарчич сказав: "БДІПЛ працює в галузі боротьби з торгівлею людьми уже понад десятиліття. Спільно з офісом спеціального координатора, державами-учасницями і недержавними суб'єктами ми пройшли довгий шлях. Але залишилося ще багато зробити, щоб врешті викорінити це зло".

Джой Сміт, депутат Парламенту Канади і спеціальний представник Прем'єр-міністра Канади підтвердила зобов’язання її країни щодо активізації боротьби з торгівлею людьми, у тому числі за допомогою реалізації власного національного Плану дій.

Багато інших відомих вітчизняних та міжнародних експертів у галузі боротьби з торгівлею людьми виступили на заході, який проводиться у Дипломатичній академії при МЗС України.

Участь у дводенній Конференції беруть провідні експерти та офіційні делегації від країн-учасниць ОБСЄ. У рамках заходу учасники обговорять модальності  оновлення Плану дій ОБСЄ щодо боротьби з торгівлею людьми, який був прийнятий у 2003 році та актуалізований у 2005 році.

 

версія для друку