українська російська англійська
Японія залишається одним з найважливіших економічних партнерів України в Азіатському регіоні, - І.Прасолов
11.06.2013 | 13:30
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна дуже зацікавлена у японських технологіях і системах управління, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката.

Коло розглянутих питань було досить широке: торговельно-економічне співробітництво між Україною та Японією, застосування спеціальних заходів щодо імпорту легкових автомобілів, обговорення Проекту Угоди про лібералізацію, сприяння та взаємний захист інвестицій.

«Ми відкриті для обговорення і готові рухатися назустріч. Ми хотіли б створити такі умови, щоб відомі японські автовиробники будували заводи на території України та випускали на нашій території лінійку своїх авто», - сказав Ігор Прасолов. Додатковим шансом для налагодження конструктивного діалогу він також назвав і Перший бізнес-форум «Україна та Партнери», що проходитиме в Києві 13-14 червня, в роботі якого братимуть участь представники японського бізнесу. Міністр також зазначив, що зараз вносяться зміни в законодавчу базу щодо індустріальних парків, що, безперечно, зможе зробити таку співпрацю більш привабливою для японської сторони.

Японія залишається одним із найважливіших економічних партнерів України в Азіатському регіоні. Незважаючи на кризові явища у світовій економіці, у 2012 році відбулося зростання на 30% товарообігу між Україною і Японією, який склав 1,5 млрд. дол. США. Причому, останнім часом в торгівлі спостерігається зростання: японські компанії активно імпортують з України продукцію харчової промисловості та сільського господарства, простежується стійка тенденція в нарощуванні інвестицій, основна частина яких направлена в торгівлю й обслуговування автомобілів. Значним потенціалом українського експорту є продукція сільського господарства та харчові продукти. Зокрема, японські компанії в 2009-2012 рр. активно імпортували з України кукурудзу, пшеницю і ячмінь. Враховуючи те, що Японія імпортує 60% продуктів харчування, а Україна є одним із світових лідерів з постачання сільськогосподарської продукції, японські компанії можуть диверсифікувати джерела імпортних поставок сільськогосподарських товарів за рахунок української продукції.

версія для друку