українська російська англійська
У сільських школах Волині встановлюють енергоощадні котельні
11.06.2013 | 13:16
Волинська ОДА

Ефект від використання сучасного енергоощадного обладнання  відчують найближчої осені-зими 230 учнів та вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с. Куснища Любомльського району Волинської області.

За кошти місцевого бюджету (160 тис. грн.) в навчальному закладі провели реконструкцію котельні та встановили там два енергоощадних котли. Якщо раніше споживання твердого палива становило 180 т.у.п., то нині об’єм зменшився  на 30 т.у.п., Це дозволяє економити 27 тис. грн. на рік. Котли споживають торфобрикет та відходи деревини.

Як функціонує нове обладнання проінспектував голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук. Він особливо підкреслив, що «майбутнє енергетики – за сучасними технологіями, які значно економлять ресурси, маючи водночас більшу ефективність».

«Наша область має значний потенціал – саме у нас працює потужне підприємство із виробництва торфобрикетів, а отже нестачі у недорогому паливі для сучасних котлів не буде», - зазначив голова Волинської облдержадміністрації.

Окрім того, на 2013 рік у районному бюджеті передбачено 105 тис. грн. для продовження ремонтних робіт  Куснищанської ЗОШ І-ІІІ ст: планується  замінити вікна на енергозберігаючі та реконструювати систему опалення.

версія для друку