українська російська англійська
На реалізацію заходів з енергозбереження за останні два роки на Донеччині спрямовано 4,8 млрд.грн.
11.06.2013 | 15:33
Донецька ОДА

Завдяки впровадженню заходів з енергозбереження та енергоефективності протягом останніх двох років на Донеччині вдалося зекономити 4,8 млн.т. умовного палива на загальну суму понад 15 мільярдів гривень. Про це повідомив директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації Ігор Нізов сьогодні виступаючи в ході відкриття Енергофоруму, що розпочав свою роботу в спеціалізованому виставковому центрі «Експодонбас».

У рамках Енергофоруму на майданчику «Експодонбасу» розпочали свою роботу виставки «Енергетика. Електротехніка. Автоматика» та «Енергоефективність». Свою продукцію в галузі енергозберігаючих технологій на виставках представляють близько 65 ведучих українських та зарубіжних підприємств.

У свою чергу ділова програма заходу представлена проведенням круглих столів за темами «Енергоефективні міста», «Енергоефективність як можливість працевлаштування» в рамках проекту «Сприяння економічному розвитку та зайнятості». Також у рамках Енергофоруму, відбудеться семінар «Нові рішення в сфері енергоефективності», в рамках якого експерти обговорять інноваційні підходи щодо економії енергоресурсів.

«Донецька область є одним з найбільш промислово-навантажених регіонів. Саме тому проведення форуму вже в п’ятнадцятий раз саме на Донеччині є закономірним»,- зазначив директор департаменту розвитку базових галузей промисловості.

Також Ігор Нізов сказав, що виконання заходів з енергозбереження в регіоні відбувається згідно з Програмою енергоефективності Донецької області на 2010-2015 роки. На реалізацію цих заходів протягом останніх двох років було спрямовано 4,8 млрдрн.

Він також повідомив, що перспективним напрямком у галузі впровадження політики енергозбереження є будівництво заводів із газифікації вугілля, відповідну угоду про яке було підписано між українським Урядом та Національним банком Китаю. «Це також і програми, які розвивають наші приватні власники, зокрема компанія ДТЕК. Варто сказати, що реалізація всіх цих проектів вимагає нового обладнання. Тому виставки, які ми проводимо сьогодні є фундаментом нашого майбутнього успіху»,- сказав Ігор Нізов.

Після церемонії відкриття заходу його учасники ознайомилися з експозицією виставок.

Також в рамках Енергофоруму відбулося нагородження переможців конкурсу «Діти за чисту енергію». Участь у конкурсі взяли майже триста дітей з усіх куточків Донеччини. Організаторами конкурсу виступили Департамент розвитку базових галузей промисловості облдержадміністрації спільно з громадськими організаціями «Летавица» та «Фонд енергозбереження ім.В.І.Вернадського», а також ТОВ «Супербізнес».

Ігор Нізов вручив юним переможцям конкурсу дипломи та пам’ятні подарунки.   

 

версія для друку