українська російська англійська
Держспоживінспекція на регіональному рівні налагоджує співпрацю у системі влада-бізнес-споживач
11.06.2013 | 18:38
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

10-11 червня 2013 року Голова Державної інспекції України з питань  захисту прав споживачів Сергій Орєхов з робочою поїздкою відвідав м. Івано-Франківськ. Мета поїздки – формування на регіональному рівні налагодженої співпраці  у системі влада-бізнес-споживач.

Під час зустрічі з активом міста були обговорені питання якості обслуговування населення, проблеми, які виникають під час контролю за виконанням антитютюнового законодавства тощо.

Сергій Орєхов повідомив, що довіра до захисту прав споживачів зростає. «Свідченням цього є збільшення кількості скарг, які надходять на адресу Держспоживінспекції України та її територіальних органів. Так, протягом 2012 року споживачі зверталися до Держспоживінспекції України більше 90 тисяч разів. Близько 88 відсотків звернень громадян були вирішені на їх користь. Споживачам повернуто понад 6 мільйонів гривень за неякісні товари. Крім того, завдяки роботі Інспекції споживачам проведено перерахунком за ненадані або неякісні житлово-комунальні послуги на суму близько 9 мільйонів гривень», - сказав він.

Очільник Держспоживінспекції України поінформував присутніх про те, що практичною реалізацією слів Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо створення такої системи, за якої громадянин нашої держави, незважаючи на місце проживання – місто чи село, матиме змогу скористатися всіма можливими нормами захисту власних інтересів як споживача, стало схвалення на засіданні Кабінету Міністрів України 5 червня поточного року Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів. Основною її метою є сприяння насиченню вітчизняного ринку якісною та безпечною продукцією, підвищення добробуту населення, а також протидії зростанню зловживань на споживчому ринку.

Сергій Орєхов повідомив, що під час 4-го засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, у якому,  окрім представників України, взяли участь представники Білорусі, Вірменії, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, була одностайно підтримана пропозиція щодо проведення  5-го засідання, яке заплановане вже на осінь  поточного року,  в Україні: «Це є ще одним доказом того, що ми крокуємо вірним напрямом, і що своєю плідною, ефективною роботою привернули увагу з боку держав СНД. Адже сьогодні,  вперше в історії України, Глава Держави прямо заявив про важливість проблематики захисту прав споживачів, а Прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров тримає цю проблематику під особистим контролем».

Під кінець зустрічі Сергій Орєхов подякував усім присутнім за визначення стратегічних напрямків спільної роботи задля  виконання Програми Президента «Україна для людей» і наголосив, що підписаний щойно Меморандум про співпрацю забезпечить скоординовану, оперативну, злагоджену роботу, спрямовану на досягнення єдиного результату: забезпечення дотримання прав громадян як споживачів на отримання якісних послуг та придбання якісних товарів.

 

 

 

версія для друку