українська російська англійська
Микола Азаров: Україна досягла серйозних позитивних зрушень у створенні сприятливих умов роботи IT-галузі
12.06.2013 | 11:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україні вдалося досягти серйозних позитивних зрушень у створенні сприятливих, стимулюючих умов ведення бізнесу в ІТ-галузі. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 12 червня 2013 року.

Так, Кабінет Міністрів України затвердив середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного та галузевого рівнів. Визначені пріоритетні напрямки, зокрема - інформаційні та інформаційно-аналітичні технології, суперкомп’ютерні програмні технічні засоби, грід- та клауд-технології, технології та засоби математичного моделювання та системного аналізу для розв’язання надскладних завдань.

Крім того, Уряд створив Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу – першу в Україні спеціалізовану установу, діяльність якої націлена на підтримку наукоємних малих підприємств, які впроваджують інноваційні старт-апи.

Минулого року прийняті Закони України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» та «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції». Цими законами ІТ-компанії були звільнені від сплати ПДВ на послуги в сфері інформатизації, а податок на прибуток зафіксований на рівні 5%. А в парламенті сьогодні знаходиться черговий пакет пропозицій стосовно нових стимулів для ІТ-галузі. Також набув чинності Закон України «Про індустріальні парки», який усуває регуляторні бар’єри, створює митні та податкові стимули для індустріальних інвесторів.

Окрема Микола Азаров наголосив на важливості національного проекту «Технополіс», який передбачає створення 5 інноваційних технологічних парків у Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську та Донецьку. У них буде створено спеціальні умови ведення інноваційного бізнесу.

Крім того, держава вдвічі збільшила державне замовлення на підготовку у вузах фахівців для ІТ-індустрії. А за п’ять наступних років збільшимо підготовку таких фахівців у чотири рази, причому на якісно новій лабораторно-навчальній базі, адаптованій до випереджального розвитку індустрії програмного забезпечення.

«Усе це – дуже серйозні зрушення в економічному й інтелектуальному середовищі, що в ньому працює і буде працювати ІТ-бізнес. Про ці нові можливості ми повинні якнайкраще проінформувати наших партнерів», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку