українська російська англійська
Завдяки Євро-2012 в Україні збільшився внесок сфери туризму і курортів в соціально-економічний розвиток держави
12.06.2013 | 15:54
Пресс-служба Державного агентства України з туризму та курортів

Завдяки Євро-2012 в Україні відбулось збільшення внеску сфери туризму і курортів в соціально-економічний розвиток держави. Про це заявила Голова Державного агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова 12 червня ц.р. під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Вона зазначила, що за результатами 2012 року в Україні надходження до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів туристичної діяльності порівняно з 2011 роком збільшились на 19,5% і склали близько 1,5 млрд. гривень. Зокрема, у 2012 році місцеві громади отримали 38,4 млн. грн. туристичного збору, що на 38,3% більше, ніж у 2011 році.

Голова Держтуризмкурорту повідомила, що збільшення у 2012 році фінансових показників сфери туризму і курортів відбулось значною мірою завдяки проведенню в Україні Євро-2012. Так, за її словами, спостерігалася позитивна динаміка відвідування України іноземними туристами. «Відповідно до розрахунків, виконаних нами на основі даних Адміністрації Державної прикордонної служби згідно з рекомендаціями Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО), кількість іноземних туристів, які відвідали Україну протягом  2012 року, склала 24,6 млн. осіб. Цей показник є більшим за рівень відвідуваності України іноземцями у 2011 році, який складав 23,5 млн. осіб», - сказала вона.

Окреслюючи напрямки розвитку туризму після Євро-2012, Олена Шаповалова наголосила, що Національний план дій на 2013 рік у рамках впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачає два завдання щодо подальшого розвитку туризму в Україні. Відповідно до них Держтуризмкурортом за підтримки Європейської Комісії та групи міжнародних експертів разом з представниками широких кіл громадськості вже розроблено проект Концепції Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року.

«Сфера туризму потребує нової стратегії розвитку, - зазначила Голова Держтуризмкурорту. - Ми очікуємо, що в результаті розробки і реалізації цієї Програми ми зможемо досягти певних кількісних показників розвитку сфери туризму та курортів, які виведуть її на якісно новий рівень, внаслідок чого, зокрема, збільшиться частка туризму в усіх макроекономічних показниках держави, а кількість робочих місць у сфері туризму збільшиться до 1 млн.»

Олена Шаповалова також повідомила, що заплановано внесення змін до Закону України «Про туризм», спрямоване на удосконалення його положень з урахуванням досвіду регулювання ринку туристичних послуг у державах–членах Європейського Союзу.

 

 

версія для друку