українська російська англійська
Аграрії дякують Прем'єр-міністру за фінансову підтримку селян, які утримують корів
12.06.2013 | 17:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Вітчизняні аграрії вдячні Уряду України і Прем’єр-міністру України Миколі Азарову особисто за послідовну й систематичну фінансову підтримку селян, які утримують велику рогату худобу. Відповідного листа-подяку на адресу Глави Уряду направило керівництво ТОВ «Молочна Артіль», що на Луганщині.

«Висловлюємо свою щиру вдячність за надану допомогу в отриманні дотації на часткове відшкодування вартості корів суб'єктам господарювання за закуплені на племінних заводах та у племінних репродукторах племінні телиці, нетелі та корови молочного, м'ясного і комбінованого напрямів продуктивності», - йдеться у листі.

Автори зазначають, що така увага Уряду до сільського господарства створює стимули для сільського господарства та дозволяє спрямовувати отримані кошти на розвиток. «Отримані кошти допомогли розрахуватися із кредиторами за закуплений корм для ВРХ. Та основна частина цієї суми буде направлена на придбання ще однієї партії нетелів, що допоможе й надалі розвиватися нашому підприємству в сфері тваринництва», - повідомили фермери.

Зазначимо, що в Україні діє програма «Державної підтримки галузі тваринництва», відповідно до якої здійснюється часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів у розмірі до 7000 грн. за голову.

У 2012 році 89 сільгосппідприємств закупили 10,5 тис. голів племінної худоби. Держава частково відшкодувала цим виробникам 62,4 млн. грн.

Галузь тваринництва залишиться пріоритетним напрямком державної підтримки сільського господарства і в поточному році. У держбюджеті на 2013 рік збережено механізм підтримки виробників тваринницької продукції на започатковані раніше програми підтримки тваринництва.

Продовжує діяти Постанова КМУ від 2 березня 2011 року № 246 в частині:

- спеціальної бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби в господарствах населення;

- бюджетної дотації на закупівлю установки індивідуального доїння для домогосподарств населення;

- бюджетної дотації фізичним особам, фізичним особам – членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативі, а також фермерським господарствам за вирощені та продані на забій і переробку суб’єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняку великої рогатої худоби та свиней (крім свиноматок та кнурів);

- бюджетної дотації в частині часткового відшкодування на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів, а також придбаного обладнання та механізмів вітчизняного виробництва для тваринництва та птахівництва;

- бюджетної дотації в частині часткового відшкодування на закуплені племінні телиці, нетелі та корів молочного, м'ясного і комбінованого напрямку продуктивності;

- бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напрямку продуктивності.

Згідно з додатком 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" за бюджетною програмою "Державна підтримка галузі тваринництва" у 2013 році передбачені видатки спеціального фонду у розмірі 650 млн. грн.

 

версія для друку