українська російська англійська
Президент Chevron подякував Миколі Азарову за сприятливі умови для інвестування в енергетику
12.06.2013 | 18:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Президент Europe, Eurasia & Middle East Exploration & Production for Chevron Corp. Джей Джонсон подякував Прем'єр-міністру України Миколі Азарову за розроблені Урядом зміни у законодавство, які дозволили спростити умови інвестування у вітчизняний паливно-енергетичний комплекс. Про це він сказав під час зустрічі в Києві у середу.

«Ми надзвичайно вдячні за розроблене Урядом законодавство, яке було прийнято українським Парламентом, зокрема, щодо угоди про розподіл продукції, Податковий кодекс і змін, які були внесені, - вони надзвичайно сильно допомогли інвесторам відчувати себе захищеними», - сказав Джей Джонсон.

Він додав, що Україна має гарну перспективу щодо значного збільшення власного видобутку вуглеводнів.

У свою чергу Микола Азаров зазначив, що необґрунтовано висока ціна на імпортовані російські енергоносії робить надзвичайно перспективним збільшення власного видобутку енергоносіїв. Прем'єр підкреслив, що Україна має значні запаси власних вуглеводнів, які добре розвідані. За його словами, зараз стало рентабельно розвивати навіть старі радянські родовища, завдяки яким Україна колись видобувала 50-60 мільярдів кубометрів природного газу на рік.

«Нам надзвичайно цікавий видобуток газу із нетрадиційних джерел, таких, наприклад, як сланцевий газ. І я думаю, що, зокрема, за допомогою вашої компанії ми отримаємо в центрі Європи гарні об'єми газу», - сказав Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що дії Уряду, направлені на збільшення власного видобутку вуглеводнів, уже дають практичні результати. Як приклад він навів дві бурові платформи, які вже працюють на шельфі Чорного моря, де цьогоріч планується видобути 1,8 мільярда кубометрів природного газу, а у 2014 році збільшити видобуток до понад 2,5 мільярда кубометрів.

Компанія Chevron визначена переможцем на конкурсі щодо укладання угоди про розподіл продукції із видобутку вуглеводів на Олеській ділянці (Львівська та Івано-Франківська області), прогнозні ресурси якої становлять 3 трильйони кубічних метрів газу. На етапі геологічного вивчення планується залучити 1,3 мільярди гривень інвестицій і 25 мільярдів гривень - на етапі промислової розробки.

 

 

версія для друку