українська російська англійська
Розпочав роботу міжнародний відкритий семінар "Збережемо клімат разом"
13.06.2013 | 09:23
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Розпочав роботу міжнародний відкритий семінар «Збережемо клімат разом». Захід проводить Державне агентство екологічних інвестицій України за підтримки Японської організації розвитку нових енергетичних та промислових технологій (НЕДО) та Українсько-японського центру НТУУ «КПІ».

Міжнародний відкритий семінар «Збережемо клімат разом» — важливий крок у ході реалізації укладеної у 2009 році Угоди про купівлю-продаж одиниць установленої кількості викидів парникових газів в рамках Кіотського протоколу між японською організацією НЕДО та Держекоінвестагентством. Захід націлено на популяризацію японських енергозберігаючих екологічних технологій, удосконалення законодавчої бази України для реалізації концепції сталого розвитку, сприяння впровадженню сучасних енергозберігаючих екологічних технологій, обмін досвідом та популяризація сучасних знань у сфері запобігання зміні клімату та адаптації до неї. «Мені приємно, що Україна, реалізовуючи такий проект перебуває у абсолютному світовому тренді. Екологізація пронизує усі сфери нашого життя, як відповідь на глобальні кліматичні виклики сучасності, як нагальна потреба планети у самозбереженні та відновленні» — відзначив Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Досвід України та Японії став першим у світовій практиці впровадження зовнішніх економічних механізмів Кіотського протоколу. Наполеглива робота урядів обох країн сприяла погодженню переліку проектів за схемою зелених інвестицій та розподілу коштів, отриманих від продажу одиниць установленої кількості, на їх реалізацію. На сьогодні у 24 регіонах України реалізується 530 проектів з енергозбереження у закладах соціальної сфери та 6 великомасштабних проектів.

За результатами впровадження проектів з використання японських технологій, для певної частини населення Луганської області буде вирішено питання питної води, для жителів Донецької області — якісного опалення, в Київському метрополітені з’являться нові потяги.

Крім того, у рамках відкриття семінару відбулася урочиста церемонія передачі перших двох партій гібридних автомобілів марки «Тойота Пріус» до МВС України за участю Міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова, Міністра МВС України Захарченка Віталія, Посла Японії Тоічі Саката, Голови профільного комітету Верховної ради Ірини Сех, представника японської організації НЕДО - Генерального директора департаменту реалізації механізмів Кіотського протоколу Сумія Кісанукі, представника японської організації НЕДО - виконавчого директора Фуміо Уедо та Першого заступника Голови Державного агентства екологічних інвестицій України Варги І.І. Загалом до кінця жовтня 2013 року  до МВС України буде передано 1220 гібридних автомобілів марки «Тойота Пріус».

На триденному семінар у Києві, що проходитиме з 12 до 14 червня, з українськими фахівцями досвідом ділитимуться відомі японські експерти з питань національної системи інвентаризації ВПГ, адаптації до зміни клімату, енергозбереження у будівництві, енергетиці, металургії, сільському господарстві. В центрі уваги — теорія та практика управління енергоефективністю та енергозбереженням, методи розрахунку заощаджень, діяльність з енергоефективності та енергозбереження в будівельному секторі, на електричних станціях, у технологічних процесах, при нагріванні та горінні, презентація вимірювальних приладів для енергоаудиту.

Супроводжує семінар спеціалізована експозиція інноваційних японських технологій в галузі енергозбереження, серед учасників якої Міністерство екології та природних ресурсів України, Держекоінвестагентство, ITOCHU, Група впровадження (КП «КИЇВЕСКО»), «Еко-Експрес», «СумітомоКорпорейшн», «Тойота», Укрсоцпроект, Nikken (Японський науково-дослідний інститут здоров’я) та ін. З докладною програмою семінару можна ознайомитись на сайті www.save-climate.org.ua.

На завершення міжнародного проекту «Збережемо клімат разом» 17 – 18 червня відбудеться заключний дводенний семінар «Енергоефективність у фонді будівель» та «Енергоефективність у промисловості». В рамках семінарів-тренінгів буде відбуватися діагностування функціональних характеристик японських технологій із захисту навколишнього природного середовища.

 

версія для друку