українська російська англійська
Микола Азаров: Візит Прем'єр-міністра Чорногорії в Україну сприятиме розвитку двосторонніх відносин
13.06.2013 | 14:13
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Перший офіційний візит Прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича в Україну сприятиме розвитку двосторонніх відносин. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі зі своїм чорногорським колегою 13 червня 2013 року.

"Я глибоко переконаний, що сьогоднішній візит сприятиме розвитку двосторонніх відносин", - сказав він.

Микола Азаров відзначив, що відносини між двома державами розвиваються динамічно, однак товарообіг не у повній мірі відповідає потенціалу країн. Він запропонував доручити відповідним міністерствам і відомствам підготувати документи для активізації співпраці.

Також Глава Уряду наголосив, що Україна зацікавлена в активізації співпраці з Чорногорією у багатьох галузях, зокрема, і в галузі енергетики.

"Україна виробляє весь спектр продукції для енергетичної галузі, і тому енергетика для нас – надзвичайно цікава галузь для співробітництва. Україна виробляє кабельну продукцію, генератори, ізолятори, у нас є вся необхідна продукція для будівництва ліній електропередач і електростанцій", - сказав Прем'єр-міністр.

За його словами, Україна також хотіла б взяти участь у будівництві національної мережі газопроводів у Чорногорії.

На думку Миколи Азарова, активізації двосторонньої співпраці також сприятиме відкриття прямого авіасполучення між Києвом і Подгорицею. Він додав, що актуальною є й співпраця у туристичній, військово-технічній, агропромисловій та культурно-освітній сферах.

Прем'єр-міністр запропонував у поточному році провести Дні української культури в Чорногорії і чорногорської в Україні.

Міло Джуканович, у свою чергу, відзначив, що Чорногорія знає про потужний потенціал України в енергосекторі і закликав українські компанії брати участь у реалізації енергетичних проектів у Чорногорії.

"Україна має надзвичайно гарний потенціал у енергетиці. На жаль, ми самі не здатні реалізовувати великі енергетичні проекти, і тому ми запрошуємо українських партнерів брати участь у таких проектах", - сказав Прем'єр-міністр Чорногорії.

Крім того, Міло Джуканович подякував Миколі Азарову за запрошення взяти участь у роботі першої Міжнародна бізнес-конференція "ABC: Ukraine & Partners". Він додав, що участь у конференції візьмуть представники 11 чорногорських компаній.

 

 

версія для друку