українська російська англійська
Голова Держспоживінспекції України С.Орєхов відвідав Хмельницький з робочою поїздкою
13.06.2013 | 14:45
Прес-служба Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

Голова Держспоживінспекції України продовжує ознайомлюватися зі станом захисту прав споживачів у регіонах України. 12-13 червня 2013 року Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов з робочим візитом відвідав м. Хмельницький. За час перебування на Хмельниччині очільник Держспоживінспекції України ознайомився з проблемними питаннями захисту прав споживачів, які є в регіоні, обговорив їх з обласною та міською владою і, звісно, з самими підприємцями та представниками громадськості, задля формування на регіональному рівні налагодженої співпраці між усіма учасниками ринку.

Під час зустрічі з бізнесменами, громадськими активістами було обговорено багато нагальних проблем, рішення яких потребує спільного підходу, а саме:

- потрапляння на споживчий ринок неякісної, іноді навіть небезпечної продукції.

«Результати перевірок свідчать про те, що значна частина харчової продукції, що реалізується на споживчому ринку, має незадовільну якість, прострочений термін реалізації, супроводжується недостовірною інформацією, що вводить в оману споживачів. Як факт, масовий характер набуває виготовлення фальсифікованої продукції. Причому фальсифікується не тільки готова продукція, а й сировина» - зазначив Голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов;

- якості товарів дитячого асортименту, особливо під час проведення в країні оздоровчої кампанії 2013 року.

«Тема забезпечення дітей якісними і безпечними іграшками, одягом та взуттям визначена сьогодні Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем як одна  з основних і надзвичайно важливих. Крім того, Глава держави поставив завдання Уряду скоординувати дії щодо забезпечення дітей якісними продуктами харчування» - підкреслив очільник Держспоживінспекції України. Він також повідом, що протягом І кварталу 2013 року перевірено продуктів дитячого харчування – більше 11 тонн, серед яких забраковано та знято з реалізації майже 30% через відсутність: супровідних документів щодо якості та безпеки; інформації про товар; невідповідність вимогам нормативних документів; та багато інших хвилюючих тем.

Сергій Орєхов повідомив, що 5 червня поточного року на засіданні Кабінету Міністрів України Урядом схвалено Концепцію державної політики у сфері захисту прав споживачів, яка забезпечить:

- підвищення рівня соціальної стабільності;

- координацію дій центральних і місцевих органів виконавчої влади;

- підвищення ефективної системи запобігання потраплянню небезпечних, фальсифікованих товарів на споживчий ринок.

Під кінець зустрічі Голова Держспоживінспекції України подякував усім присутнім за плідний та конструктивний діалог. Закріплення досягнутих домовленосте найшло відображення у підписаному Меморандумі про співпрацю.

версія для друку