українська російська англійська
Адміністрація морських портів України розпочинає роботу
13.06.2013 | 15:36
Прес-служба Міністерства інфраструктури

13 червня 2013 згідно з Законом України «Про морські порти» розпочало свою діяльність нове державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (АМПУ). Адміністрація стала правонаступником стратегічних об’єктів інфраструктури українських морських портів та буде створювати умови для залучення приватних інвесторів в галузь.

Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» що складається з центрального апарату (м. Київ), головного представництва (м. Одеса), 18 філій в морських портах України та філії «Дельта-лоцман», налічує загалом більш ніж 10 000 працівників.

«Зараз уже зареєстровані 19 філіалів АПМУ та Головне представництво, затверджений Статут та отримано печатку. АМПУ вже затвердило організаційні структури та штатні розписи всіх філіалів, що передбачають збереження заробітних плат та соціальних гарантій працівників на рівні тих, що працівники отримували на підприємства, що реорганізуються. Таким чином, зобов’язання щодо збереження заробітних плат виконані в повному обсязі», - сказав В.о. Голови АМПУ Юрій Васьков.

Основною функцією АПМУ є забезпечення всім суб'єктам (державної, приватної та іншої форми власності) рівноправного доступу до стратегічних об'єктів портової інфраструктури, які створять основу майна Адміністрації та її філій в кожному морському порту. Безпосередньо філії АМПУ будуть виконувати функції з утримання та експлуатації об'єктів портової інфраструктури, виконання плану розвитку порту, фінансового плану, дотримання режимності на території, правил пожежної безпеки та норм охорони праці.

«До сьогодні кожен порт самостійно вирішував питання розвитку власної інфраструктури за рахунок отриманих портом коштів. Часто цих коштів не вистачало на закінчення масштабних стратегічних проектів. Тепер АМПУ буде консолідувати фінансові кошти, визначати «вузькі» місця та розподіляти ці кошти таким чином, щоб отримувати найкращий результат. А результатом для нас є виведення портів на конкурентоздатний рівень, що сприятиме залученню інвесторів, збільшить вантажопотоки, а відповідно будуть створюватися нові робочі місця», - зазначив Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

«ДП АМПУ створено з метою сприяння розвитку морської транспортної інфраструктури України та підвищенню конкурентноздатності українських морських портів шляхом проведення адміністративної реформи та створення умов і механізмів для залучення інвестицій», - додав Юрій Васьков.

версія для друку