українська російська англійська
Олександр Клименко разом з інвесторами шукав шляхи покращення інвестиційного клімату
13.06.2013 | 16:16
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Міністерство доходів і зборів України  продовжує роботу над тим, щоб процес сплати податків і митних платежів в Україні був максимально простим і комфортним для інвесторів. Про це повідомив Міністр  Олександр Клименко під час панельної дискусії «Doing Business in Ukraine. Покращення інвестиційного клімату – спільна справа Уряду та бізнесу», що відбулася сьогодні, 13 червня, в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції ABC: Ukraine & Partners- 2013.

«Ми зробили дуже великий крок щодо покращення адміністрування. Ми розбудували сервісні центри, запровадили електроні сервіси. Мінімізували фіскальний тиск і запровадили ризик-орієнтовану систему. Міністерство бачить динаміку змін та відчуває потенціал і можливості для подальшого покращення в сферах своєї відповідальності. Для нас рейтинги не самоціль. Наша мета – якісне перетворення бізнес-клімату України. У нас є всі ресурси, щоб це реалізувати», - підкреслив О.Клименко.

Спеціальний гість дискусії, голова Польсько-української господарської палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) відзначив найбільш важливі, на його думку, «рецепти» створення сприятливого інвестиційного клімату.

 «У нас у Польщі теж були проблеми. Наприклад, були протести перед запровадженням касових апаратів. Сьогодні це сприймається нормально. У Польщі також існувала проблема з поверненням ПДВ. Але держава, щоб отримати довіру інвесторів, почала кредитуватися в міжнародних фінансових інституціях, а не лізти до карманів підприємців», - розповів Я. Пєхота.

Представник Польщі відзначив досягнення України у створенні організаційних представництв бізнесу, але разом з тим наголосив на необхідності боротьби з монополіями. Він також підкреслив, що свого часу великою проблемою для Польщі була тема трансфертного ціноутворення. «Сьогодні ми готові поділитися досвідом у цьому питанні», - зазначив Я.Пєхота.

Один із найуспішніших бізнесменів Ізраїлю, Ейтан Вертхаймер (Eitan Vertheimer), який виступав у дискусії від імені потенційних інвесторів, впевнений, що інвестиційна привабливість України зростатиме.

«Я бачу - Україна рухається вперед. Для мене вона подібна до Південної Кореї перед тим, як вона провела Олімпіаду. Я бачу тут великий потенціал. Тут дивовижні люди. Я знаю про що говорю – багато українців емігрувало в Ізраїль, вони працюють у нас і є прекрасними фахівцями. Для мене Україна відкриває себе. Є певні проблеми, але ведеться пошук їх вирішення», - сказав Вертхаймер.

У свою чергу експерт-соціолог, засновник компанії Research&Branding Group Євген Копатько повідомив, що кількість інвесторів, які позитивно оцінюють інвестиційний клімат України, за півроку зросла майже втричі – з 4,1% до 11,4%. Також на третину збільшилося число бізнесменів, що вважають економічну політику українського Уряду адекватною глобальним викликам: з 18,4% до 27,1%. Про це Є.Копатько розповів, представляючи результати чергового дослідження Індексу інвестиційної активності в Україні, проведеного RBG у  першому кварталі 2013 року.

«Вище стали оцінювати інвестиційний індекс підприємства з іноземним капіталом. Тут зіграло свою роль активне впровадження в національній практиці міжнародних стандартів регулювання та адміністрування», - зауважив Є. Копатько.

Інвестори, за даними дослідження, очікують від влади активнішої боротьби з корупцією, ліквідації адміністративних перешкод для підприємництва, вдосконалення судової системи.

Голова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер (Sevki Acuner) висловив думку, що введення в Україні інституту бізнес-омбудсмена, який матиме прямий контакт з владою і бізнесом, дозволить істотно поліпшити позиції України в процесі боротьби з корупцією та неконкурентною поведінкою на ринках. «Необхідно орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції», - порекомендував Ш.Акюнер.

«Уряд готовий задовольнити очікування інвесторів. У податковій та митній сфері робляться масштабні кроки назустріч бізнес-спільноті, з якою у держави склалися рівноправні партнерські відносини. Значна кількість новацій, запропонованих підприємницькими колами, вже міститься в урядових планах, програмах та законопроектах», - запевнив у відповідь Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Свої думки щодо шляхів покращення інвестиційного клімату в Україні під час панельної дискусії також висловили Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала (Tomas Fiala), Президент Американської Торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі (Jorge Zukoski), голова компанії Shell в Україні Грехем Тайлі (Graham Tiley)  та інші.

У цілому, панельну дискусію за участі Міністра доходів і зборів України О.Клименка  відвідали більше 900 представників українського та іноземного бізнесу, профільних експертів, представників ЗМІ. У прямому ефірі панельна дискусія транслювалася на телеканалі «Перший національний».

Відео виступу учасників дискусії та презентаційні матеріали розміщені на сайті Міністерства доходів і зборів України.

Нагадаємо, Перша міжнародна бізнес-конференція ABC: Ukraine & Partners- 2013  проводиться за ініціативи Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова 13-15 червня у м. Києві. Метою заходу є подальший  розвиток діалогу між владою та бізнесом, об’єднання зусиль для пошуку шляхів взаємоприйнятного співробітництва та подолання шляхів негативного впливу глобальної економічної кризи.

 

версія для друку