українська російська англійська
Зовнішньоекономічна діяльність України є вагомою складовою економічного розвитку держави - І.Прасолов
13.06.2013 | 16:22
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Сучасна зовнішньоекономічна діяльність України є вагомою складовою економічного розвитку нашої держави і, без перебільшення, в останні роки стала тим локомотивом, який забезпечує загальне економічне зростання економіки України, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, виступаючи на конференції на тему «Зовнішньоекономічна діяльність: нові шляхи партнерства бізнесу і влади» у рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».

Міністр повідомив, що минулий 2012 рік для розвитку зовнішньоекономічної діяльності був досить складним, оскільки вітчизняна зовнішня торгівля розвивалася в умовах несприятливого зовнішнього середовища, для якого було характерним погіршення цінової кон’юнктури на основні товари українського експорту та розвиток рецесійних процесів в основних зовнішньоторговельних країнах-партнерах України.

В той же час, Ігор Прасолов підкреслив, що за підсумками I кварталу 2013 року сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами хоча і залишалось негативним в сумі 125,8 млн. дол. США, однак у порівнянні з показниками I кварталу 2012 року покращилось у 9,5 раза.

За словами Міністра, виправити та стабілізувати ситуацію з утворенням негативного сальдо в зовнішній торгівлі товарами дозволить реалізація нової редакції Плану заходів з подолання негативного сальдо у зовнішній торгівлі, яка затверджена розпорядженням Уряду від 29 квітня 2013 року.

Зазначеним Планом передбачено, зокрема, здійснення заходів спрямованих на стимулювання нарощування експорту високотехнологічної продукції, розвиток вітчизняної матеріально-технічної бази, забезпечення енергетичної безпеки, тощо.

«Хочу відзначити, що, з огляду на сучасні зовнішньоекономічні виклики, Президент України у своєму Щорічному Посланні до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2013 році» зауважив на необхідності зміщення акцентів економічної політики держави на внутрішні чинники економічного розвитку, що потребує відповідної модернізації зовнішньоекономічної політики України», - сказав Міністр.

Серед напрямків модернізації зовнішньоекономічної політики Ігор Прасолов назвав підтримку діяльності та підвищення конкурентоспроможності експортерів на традиційних ринках та в освоєнні ними нових ринків збуту завдяки, зокрема, створенню спеціалізованого фінансового інституту, орієнтованого на кредитування та страхування експортних поставок, продовженню розбудови системи оперативного відшкодування ПДВ експортерам на «автоматичних» засадах тощо.

Разом з цим, Міністр повідомив, що для України важливим завданням залишається зберегти позитивну динаміку у відносинах не лише із традиційними «глобальними гравцями» такими як США, КНР та Росія, але і з державами, які утверджуються на сучасній світовій мапі як нові світові та регіональні лідери.

Крім цього, Міністр повідомив, що у поточному році з метою виконання Україною міжнародних зобов’язань проводиться робота щодо внесення змін до Митного тарифу України, якими передбачається, зокрема, введення нової редакція Митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності відповідно до Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року та Комбінованої номенклатури Європейського Союзу; зменшення пільгових ставок увізного мита на деяку продукцію і товари відповідно до зобов’язань України перед СОТ на 2013 рік.

Ведеться також робота зі спрощення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема, передбачається внести зміни до чинних нормативно-правових актів щодо процедури переоформлення та видачі окремих ліцензій у зовнішньоекономічній діяльності та дозволів на право здійснення реекспорту суб’єктами господарювання.

Ігор Прасолов висловив сподівання, що українські ділові кола проявлять свою зацікавленість і представлять своє бачення шляхів реалізації поставлених Президентом та Урядом завдань з удосконалення сфери зовнішньоекономічної діяльності.

«Зі свого боку, хочу переконати вас, що ми ретельно розглянемо ваші пропозиції і перетворимо їх у відповідні рішення Мінекономрозвитку та Уряду», - підкреслив Міністр.

 

версія для друку