українська російська англійська
Молодь проти підробок і піратства
13.06.2013 | 16:55
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

12 червня жителі та гості Києва долучилися до соціальних і просвітницьких заходів у рамках Днів боротьби з піратством та підробками в Україні. Організаторами заходів виступили Київська міська державна адміністрація (КМДА) та Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) за підтримки Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба).

В акції взяли участь Голова Державної служби Микола Ковіня, перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко й директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Людмила Денисюк.

Захід відкрила президент УАПП Антоніна Пахаренко-Андерсон, зокрема, закликавши громадськість не залишатися байдужими до проблеми контрафактної та піратської продукції, яка наповнює ринок не лише України, а й економічно успішних країн світу.

«Акція «Я купую справжнє! Я не купую підробокє черговим етапом просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», розпочатої в Україні навесні 2012 року УАПП разом з Державною службою, Державною митною службою України, Міністерством внутрішніх справ України й Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати. Метою кампанії є забезпечення захисту прав інтелектуальної власності та підвищення обізнаності українського суспільства щодо негативних наслідків виробництва й збуту контрафактних і піратських товарів для кожного українського громадянина зокрема й економіки держави в цілому», – повідомила Антоніна Пахаренко-Андерсон.

Президента УАПП підтримав і Голова Державної служби Микола Ковіня: «Підробкаце дійсно злочин, який може вартувати життя! Тож приємно стати учасником такого просвітницького заходу. Державна служба ефективно співпрацює з УАПП та іншими органами виконавчої влади, допомагаючи проводити роз’яснювальну роботу для широкого кола громадськості. Повірте, що лише спільними зусиллями та небайдужістю кожного можна запобігати розповсюдженню піратської й контрафактної продукції. Сьогодні здійснено кроки в напрямі організації та проведення тематичних семінарів для студентів вишів, а також розробляються факультативні уроки для школярів, щоб восени розпочати проведення відповідних зустрічей з питань інтелектуальної власності: молоде покоління має розуміти, чому треба поважати права інших», – пояснив Микола Ковіня.

«Проведення широкомасштабних просвітницьких заходів у сфері охорони прав інтелектуальної власності є загальносвітовою практикою. Сьогодні ми розпочали таку діяльність у Києві, далі на черзіінші міста-мільйонники. Зацікавленість у співпраці з нами висловлюють мерії місттаке співробітництво буде дуже корисним для них, адже наразі триває робота, пов’язана з утворенням і діяльністю регіональних Координаційних рад по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності (Координаційні ради). Згідно з інформацією, яка надійшла до Державної служби, засідання регіональних Координаційних рад уже відбулися в АР Крим, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській, Харківській, Полтавській, Житомирській, Херсонській областях. Саме Координаційні ради мають стати потужним механізмом боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності», – розповів Микола Ковіня.

Першим етапом акції стало проведення майстер-класу з малювання тематичного плакату «Боротьба з піратством і підробками очима споживача». Цей творчий захід зібрав широке коло громадськості. Упродовж двох годин малювали всіі дорослі, і діти. Завдяки компаніїМайкрософт-Українакожен присутній мав можливість перевірити свої творчі здібності та створити електронні плакати на пристроях з новою операційною системою Windows 8, використовуючи програму для малювання Fresh Paint. Результати майстер-класу  просто-таки вразили гостей і організаторів акції. До речі, з усіма авторами робіт, які виявлять відповідне бажання, будуть укладені договори щодо подальшого використання їхніх творів у просвітницькій кампанії. А за свою небайдужість до питань, порушених організаторами акції, активісти отримали подарунки на згадку.

«Сьогодні біля КМДА ми вперше зібрали киян і гостей столиці на таку творчу акцію, як малювання плакату на одну з найсерйозніших тем охорони й захисту прав інтелектуальної власності. Результат – неймовірний! Така кількість майстерних ідейних робіт приємно вражає! Нині тема піратства й підробок є першочерговою і для КМДА у тому числі. Одним з пріоритетних напрямів діяльності для нас є налагодження ефективної роботи Координаційної ради з питань боротьби з порушенням прав інтелектуальної власності», – зазначив перший заступник голови КМДА, голова вищезгаданої Координаційної ради Анатолій Голубченко.

Отже, результатом спільної творчої роботи стала ціла колекція малюнків і слоганів, щире задоволення та радість від участі в корисній справі. Крім того, усі учасники майстер-класу отримали просвітницькі матеріали й подарунки.

Другий етап просвітницької кампанії зібрав усіх небайдужих для роботи над питаннями круглого столу на тему: «Основні напрями діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності».

Серйозність теми, винесеної на обговорення, підкреслив директор УАПП Олександр Пахаренко: «Проблема контрафактної та піратської продукції охопила майже всі країни світу й усі галузі промисловості – вона стала міжнародною, багатонаціональною, транскордонною та міжгалузевою. Ще раз зазначу, що відповідно до звіту Міжнародної торгової палати 2011 року «Оцінка економічних і соціальних наслідків від підробок та піратства на міжнародному рівні» щорічні негативні світові економічні та соціальні наслідки споживання контрафактних товарів і піратства оцінені в 700 млрд. євро (для України ця цифра може складати близько 1 млрд. євро).

Цей нелегальний бізнес можна порівняти хіба що з торгівлею наркотиками й зброєювін уже став частиною величезної злочинної індустрії, з якою пов’язане не лише порушення прав інтелектуальної власності, а й інші злочини».

За словами Олександра Пахаренка, визначальна місія таких заходів УАПП – це підвищення рівня свідомості та обізнаності суспільства щодо ролі інтелектуальної власності в житті, вироблення такого собі імунітету проти обговорюваних порушень у суспільстві.

«Повірте, на сьогодні всі відомі компанії зацікавлені в захисті свого товару, але ті, хто робить підробки та краде їхню інтелектуальну власність, завжди на крок попереду. Тому потрібно долучати широке коло громадськості до боротьби із діяльністю порушників закону. Достатня інформаційна обізнаність дасть можливість кожному з нас не стати співучасником злочину», – так аргументував потребу в просвітницькій роботі Олександр Пахаренко.

Від державної системи правової охорони інтелектуальної власності України учасників круглого столу привітала директор Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Тетяна Чабанець.

«На сьогодні в Україні на належному законодавчому рівні забезпечено захист прав інтелектуальної власності. Безумовно, удосконалення законодавчої базипроцес безперервний, адже світ не стоїть на місці. Але потребою часу з-поміж іншого є ще й зміна менталітету нашого суспільства. Завдяки масштабним акціям такого зразка ми зможемо спільними зусиллями донести до нового покоління всю небезпеку порушень, пов’язаних з об’єктами інтелектуальної власності», – наголосила Тетяна Чабанець.

Під час засідання круглого столу виступили представники органів виконавчої влади, задіяні у роботі системи охорони прав інтелектуальної власності (Міністерства доходів і зборів України, Міністерства внутрішніх справ України), а також правовласники, предметом доповідей яких стали основні напрями їхньої діяльності та актуальні питання боротьби з контрафактною й підробленою продукцією, а також практичні рекомендації щодо припинення розповсюдження підроблених товарів.

Крім того, гості та учасники круглого столу змогли на власні очі побачити зразки контрафактної й піратської продукції.

Після завершення круглого столу його учасники прийняли рішення підтримати пропозицію офіційного звернення до перших осіб України – керівників держави  Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України – щодо визначення органу державної влади України, який відповідатиме за організацію й проведення в лютому 2014 року в Києві першого міжнародного антиконтрафактного форуму під патронатом Уряду України. Форум допоможе зібрати на одному майданчику перших осіб держави, вітчизняних і зарубіжних виробників якісної продукції, керівників найбільших світових компаній-правовласників, провідних українських і міжнародних експертів у галузі захисту прав інтелектуальної власності.

 

 

версія для друку