українська російська англійська
Благодійні валютні пожертви на суму більшу за п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму пропонують завіряти нотаріально
13.06.2013 | 17:34
Прес-служба Міністерства юстиції

До закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації» пропонують внести зміни з метою удосконалення законодавчого регулювання благодійної діяльності. Законопроект, який узгоджує окремі норми указаного закону з нормами Цивільного, Податкового кодексів та законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», розробило Міністерство юстиції.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроект розроблено на виконання низки урядових доручень, а також доручення Президента України щодо удосконалення законодавчого регулювання благодійної діяльності. Проект  виставлено на сайті Міністерства юстиції з метою отримання зауважень та пропозицій від громадськості.

Так, проектом закону пропонується установити, що договір про благодійну пожертву валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, має укладатися у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Таким чином, закон «Про благодійну діяльність та благодійні організації» планується узгодити з нормами Цивільного кодексу України щодо посвідчення договору про благодійну пожертву валютних цінностей.

Також з видів благодійної діяльності пропонується вилучити негрошові лотереї, оскільки законодавство не містить такого поняття.

Із закону пропонується вилучити положення, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення  благодійної організації є позов державного реєстратора, спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації. Адже закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» не передбачає таких повноважень державного реєстратора.

Із законопроектом можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції (http://www.minjust.gov.ua/ ) у рубриці «Обговорюємо законопроекти».

Зауваження та пропозиції до проекту закону прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом місяця з дня оприлюднення на адресу:  01001 м. Київ, вул. Городецького, 13, Міністерство юстиції України, департамент взаємодії з органами влади. Адреса електронної пошти: fedkovych@minjust.gov.ua .

 

версія для друку