українська російська англійська
Україна довела ефективність співпраці влади та зернового бізнесу
13.06.2013 | 18:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Мінагрополітики продовжує співпрацювати з зерноторговими компаніями. Так, відомство, зерновий бізнес та галузеві аграрні асоціації вже підписали рамковий Меморандум про взаєморозуміння на 2013/2014 МР. І завдяки цьому будуть узгоджені обсяги експорту зерна нового врожаю. Про це під час дискусійної панелі «Інвестиції в аграрну галузь України. Нагодуємо світ разом!», яка відбулася в межах Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners», повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Для забезпечення сталого партнерства держави та суб’єктів на ринку зерна Міністерство аграрної політики та продовольства України і зерноторгові компанії керуються Меморандумом про взаєморозуміння. Його буде продовжено  на наступний маркетинговий період. І наразі ми вже  підписали рамковий Меморандум на 2013/2014 МР. Там зазначено, що наприкінці вересня ми обґрунтуємо обсяг експорту зернових. Думаю, що обсяги будуть більшими, ніж минулоріч», − зазначив Міністр.

Очільник відомства наголосив, що така форма співпраці влади та зернового бізнесу  довела свою ефективність у довгостроковій перспективі. Так, зі слів Миколи Присяжнюка, вона допомагає врегулювати ринок зернових як із позицій продовольчої безпеки держави, так і відповідно до вимог Світової організації торгівлі.

«Зерновий сегмент українського агровиробництва взагалі має потужний потенціал і перспективу подальшого розвитку з огляду на процеси, які відбуваються на глобальному  ринку зерна. І на сьогодні Україна вже продемонструвала світовій спільноті, як ефективно налагодити співпрацю урядів та бізнесу. І таким чином ефективніше реагувати на дедалі більші потреби населення планети в зерні. Адже ми знаємо, що стрімке збільшення населення на планеті, зростання доходів у країнах з економіками, що швидко розвиваються, у рази підвищило попит як на продовольче, так і на фуражне зерно», − резюмував Микола Присяжнюк.

 

версія для друку