українська російська англійська
В.Семиноженко: Уряд України послідовно формує сприятливі умови для розвитку інноваційної діяльності та високотехнологічного бізнесу
13.06.2013 | 19:27
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Інновації – це те, у чому сьогодні зацікавлені усі: суспільство, бізнес, наука, держава. Адже усі розуміють, що конкурентоздатність та майбутнє кожної країни визначається рівнем її оволодіння високими технологіями. І для того, щоб Україна знайшла гідне місце у майбутній високотехнологічній картині світу, потрібен не просто сприятливий інвестиційний та бізнес-клімат – а, насамперед, потрібен привабливий інноваційний клімат. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час круглого столу «Інновації у сфері високих технологій: умови діяльності та можливості для бізнесу», який проходив в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».

Як зазначив Володимир Семиноженко, модернізація вітчизняної економіки та розвиток України за інноваційним сценарієм потребують активного діалогу держави, наукової спільноти та бізнес-середовища. «Останніми роками Уряд здійснив цілу низку результативних кроків задля налагодження партнерських відносин у форматі «влада-бізнес-інноватори». Ми розробили ефективні законодавчі стимули для розвитку вітчизняної ІТ-галузі – із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції та ухваленням закону «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» вітчизняні ІТ-компанії отримали фіксований 5%-вий податок на прибуток та були звільнені від сплати ПДВ на послуги в сфері інформатизації. Також було створено законодавчі передумови створення в Україні індустріальних та технологічних парків, і це вже дало можливість започаткувати в Україні 13 цільових проектів з високотехнологічних імпортозамінних виробництв», – поінформував Голова Держінформнауки. 

«Важливою ініціативою Уряду України, яка отримала схвалення Глави нашої держави, став Національний проект «Технополіс», в рамках реалізації якого буде створено 5 інноваційних технологічних парків у найбільших містах нашої країни – Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську та Донецьку. – відзначив Володимир Семиноженко. – Крім того, в нинішньому році запрацює створений Урядом Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу – перша в Україні спеціалізована установа з державного венчурного фінансування інноваційних стартапів».

За словами Голови Держінформнауки, попри те, що всі перераховані заходи є лише першими кроками з державного стимулювання вітчизняного високотехнологічного бізнесу, вони мають системний характер і створюють грунт для комплексного розвитку та зростання інноваційної інфраструктури в Україні. «І вже зараз, завдяки цим першим крокам, ми маємо множину успішних прикладів з реалізації інноваційних стартапів у нашій країні. Ми детально проаналізуємо законодавчі, регуляторні та інвестиційні чинники, які посприяли цьому успіху, і втілимо їх у подальші законодавчі ініціативи та урядові рішення на користь бізнесу, інноваторів та держави», – підкреслив Володимир Семиноженко.

 

версія для друку